Son konular

Güngörmüş Köyü Taşova Amasya

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Güngörmüş Köyü Taşova- Güngörmüş Köyü Hakkında - Güngörmüş Köyü Tanıtımı - Güngörmüş Köyü Resimleri

Amasya
Bilgiler
Nüfus 237 [1] (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 05800
Alan Kodu 0358
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Amasya
İlçe Taşova

Güngörmüş, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

eski ismi kadimköy olup yeni ismi GünGörmüş olarak değiştirilmiştir...
Kültür

Taşova Erbaa Tokat kültürü ile çevrilidir.
Coğrafya

Amasya iline 44 km, Taşova ilçesine 7 km uzaklıktadır.
İklim [değiştir]

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 237
1997 220
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Kemal Aydın
1999 -
1994 -
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak :Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Tekpınar Köyü Taşova - Tekpınar Köyü Hakkında - Tekpınar Köyü Tanıtımı -Tekpınar Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 71 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05800 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Taşova Tekpınar, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Ilıpınar Köyü Taşova -Ilıpınar Köyü Hakkında - Ilıpınar Köyü Tanıtımı - Ilıpınar Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 60 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05800 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Taşova Ilıpınar, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Çılkıdır Köyü Taşova - Çılkıdır Köyü Hakkında - Çılkıdır Köyü Tanıtımı - Çılkıdır Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 135 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05800 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Taşova Çılkıdır, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Gökpınar Köyü Taşova - Gökpınar Köyü Hakkında - Gökpınar Köyü Tanıtımı - Gökpınar Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 105 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05800 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Taşova Gökpınar, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Ardıçönü Köyü Taşova - Ardıçönü Köyü Hakkında - Ardıçönü Köyü Tanıtımı - Ardıçönü Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 118 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05800 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Taşova Ardıçönü, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
Üst Alt