Güvendik Köyü Kırkağaç Manisa

Güvendik Köyü Kırkağaç Manisa
0
20

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Kırkağaç Güvendik Köyü - Güvendik Köyü Hakkında - Güvendik Köyü Tanıtımı - Güvendik Köyü Resimleri

Güvendik, Manisa ilinin Kırkağaç ilçesine bağlı bir köydür.

Kültür

Köyün en meşhur yemeği göveçtir

Coğrafya

Manisa iline 84 km, Kırkağaç ilçesine 24 km uzaklıktadır.çok fazla çam mantarı bulunmaktadır.köyün coğrafi konumu diğer köylerden daha güzel ve ilgi çekicidir.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 531
1997 529

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Muhtar hakkında bilgi yoktur.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır fakat içinde personel ve çaLısan yoqtur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köyde Düğün salonu,futbol sahası,marketLer,KahvehaneLer ve görkemLi bir camii'si wardır. köyde istikrar ve düzen hakimdir.

Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopedi

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Güvendik İlköğretim Okulu Bilgileri Kırkağaç Manisa Güvendik İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz : Okulumuz, İlimizin Kırkağaç ilçesinin Güvendik Köyünde yer almaktadır. İlçe Merkezine 24 Km uzaklıktadır. Okulumuz iki binadan oluşmaktadır . Öğrencilerin kullanacağı ve oyun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Reşadiye Güvendik Köyü Bilgileri - Güvendik Köyü Hakkında - Güvendik Köyü Tanıtımı - Güvendik Köyü Resimleri Güvendik, Tokat ilinin Reşadiye ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: REŞADİYE İl: TOKAT Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
güvendik köyü bilgileri - güvendik köyü resimleri - güvendik köyü tanıtım Güvendik, Çorum ilinin Sungurlu ilçesine bağlı bir köydür. Tarih Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.köyün eski adı arapacılıdır Coğrafya Çorum iline 99 km, Sungurlu ilçesine 29 km...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sultanhisar Güvendik Köyü - Güvendik Köyü Hakkında - Güvendik Köyü Tanıtımı - Güvendik Köyü Resimleri Güvendik, Aydın ilinin Sultanhisar ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Güendik Köyü Taşova - Güendik Köyü Hakkında - Güendik Köyü Tanıtımı -Güendik Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 304 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05800 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Taşova Güvendik, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
Üst Alt