Son konular

Hıdırlar Köyü Hamamözü Amasya

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Hıdırlar Köyü Hamamözü - Hıdırlar Köyü Hakkında - Hıdırlar Köyü Tanıtımı - Hıdırlar Köyü Resimleri

Amasya
Bilgiler
Nüfus 55 [1] (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 05720
Alan Kodu 0358
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Amasya
İlçe Hamamözü

Hıdırlar, Amasya ilinin Hamamözü ilçesine bağlı bir köydür.

Tarih

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Amasya iline 90 km, Hamamözü ilçesine 5 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 55
1997 51
Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 -
1999 -
1994 -
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak :Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Çayköy Köyü Hamamözü - Çayköy Köyü Hakkında - Çayköy Köyü Tanıtımı - Çayköy Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 241 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05720 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Hamamözü Çayköy, Amasya ilinin Hamamözü ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Sarayözü Köyü Hamamözü- Sarayözü Köyü Hakkında - Sarayözü Köyü Tanıtımı - Sarayözü Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 574 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05720 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Hamamözü Sarayözü, Amasya ilinin Hamamözü ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Arpadere Köyü Hamamözü- Arpadere Köyü Hakkında - Arpadere Köyü Tanıtımı - Arpadere Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 405 [1] (2007) Koordinatlar Posta Kodu 05720 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Hamamözü Arpadere, Amasya ilinin Hamamözü ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tepeköy Köyü Hamamözü - Tepeköy Köyü Hakkında - Tepeköy Köyü Tanıtımı -Tepeköy KöyüResimleri Bilgiler Nüfus 112 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05720 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Hamamözü Web Sitesi [2] Tepeköy, Amasya ilinin Hamamözü ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Dedeköy Köyü Hamamözü - Dedeköy Köyü Hakkında - Dedeköy Köyü Tanıtımı -Dedeköy Köyü Resimleri Amasya Bilgiler Nüfus 162 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05720 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Hamamözü Dedeköy, Amasya ilinin Hamamözü ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt