İbb Sosyal Hizmetler Ne İş Yapar?

İbb Sosyal Hizmetler Ne İş Yapar?
0
8

theking

Yeni Üye
Tepkime
16
Coin
175,520
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
İBB Sosyal Hizmetler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için yürüttüğü bir birimdir. Sosyal hizmetler, insanların yaşam kalitesini artırmak ve sosyal sorunları çözmek amacıyla faaliyet gösterir. Bu birim, ihtiyaç sahiplerine maddi, psikolojik ve sosyal destek sağlamak için çalışır. Aynı zamanda engellilerin yaşam koşullarını iyileştirmek, evsizlere barınma imkanı sunmak ve ailelere danışmanlık hizmetleri vermek gibi görevleri de üstlenir. İBB Sosyal Hizmetler, toplumun her kesimine ulaşarak toplumsal dayanışmayı güçlendirmeyi hedefler. Bu birim, İstanbul’da yaşayan vatandaşların sosyal sorunlarına çözüm üretmek için aktif bir şekilde çalışır.
İçindekiler

İbb Sosyal Hizmetler Ne İş Yapar?​

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul’da yaşayan vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve sosyal hizmetler sunmakla görevli bir birimdir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul’da yaşayan dezavantajlı grupların, çocukların, yaşlıların, engellilerin ve diğer ihtiyaç sahibi bireylerin yaşam kalitesini artırmak için çalışmalar yürütür.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Hangi Hizmetleri Sunar?​

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul’da yaşayan vatandaşlara çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetler arasında şunlar yer alır:
Sosyal Yardım Hizmetleri: İhtiyaç sahibi ailelere maddi yardım, gıda yardımı, giyim yardımı gibi destekler sağlar.
Engelli Hizmetleri: Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak için evde bakım hizmetleri, rehabilitasyon hizmetleri, engelli araçları temini gibi hizmetler sunar.
Yaşlı Hizmetleri: Yaşlı bireylerin bakımı, sağlık hizmetleri, sosyal aktiviteler düzenlenmesi gibi hizmetler sunar.
Kimsesiz Çocuklar Hizmetleri: Korunmaya muhtaç çocukların bakımı, eğitimi, psikososyal destek gibi hizmetler sunar.
Alo 153 Hattı: İhtiyaç sahibi vatandaşların acil durumlarda yardım alabileceği bir çağrı merkezi hizmeti sunar.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne Nasıl Başvurulur?​

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, İBB’nin resmi web sitesi üzerinden online başvuru yapabilirler. Ayrıca, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne telefon veya e-posta yoluyla da başvuru yapmak mümkündür. Başvuru sürecinde gerekli belgeler ve bilgiler talep edilecektir.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Hangi Kriterlere Göre Yardım Yapar?​

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, yardım taleplerini belirli kriterlere göre değerlendirir. Yardım başvurusu yapan kişinin gelir durumu, sosyal durumu, aile durumu gibi faktörler dikkate alınır. Yardım talepleri incelenir ve değerlendirme sonucunda ihtiyaç sahibi olanlara yardım yapılmaktadır.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde Çalışmak İçin Nasıl Başvurulur?​

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde çalışmak isteyenler, İBB’nin resmi web sitesi üzerinden yayınlanan iş ilanlarını takip edebilirler. İlgili pozisyonlar için başvuru yapmak için gerekli şartları taşımak ve başvuru sürecini takip etmek gerekmektedir. İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, alanında uzman ve deneyimli personellerle çalışmaktadır.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde Hangi Eğitimler Verilmektedir?​

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, vatandaşlara ve çalışanlara çeşitli eğitimler sunmaktadır. Bu eğitimler arasında şunlar yer alır:
Çocuk Bakımı Eğitimleri: Korunmaya muhtaç çocukların bakımı ve eğitimi konusunda eğitimler düzenlenir.
Engelli Bakımı Eğitimleri: Engelli bireylerin bakımı ve rehabilitasyonu konusunda eğitimler verilir.
Yaşlı Bakımı Eğitimleri: Yaşlı bireylerin bakımı ve sağlık hizmetleri konusunda eğitimler düzenlenir.
Psikososyal Destek Eğitimleri: Psikososyal destek konusunda eğitimler sunulur.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Hangi Projeleri Yürütmektedir?​

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, çeşitli projeler yürütmektedir. Bu projeler arasında şunlar yer alır:
Çocuklara Destek Projesi: Korunmaya muhtaç çocuklara yönelik eğitim ve destek projeleri yürütülür.
Engelli Dostu Şehir Projesi: Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak için şehirdeki erişilebilirlik ve hizmetlerin iyileştirilmesi çalışmaları yapılır.
Yaşlılara Destek Projesi: Yaşlı bireylere yönelik sosyal aktiviteler, sağlık hizmetleri ve bakım projeleri yürütülür.
Kadına Şiddete Karşı Proje: Kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve mağdurların desteklenmesi amacıyla projeler geliştirilir.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İletişim Bilgileri​

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçmek isteyenler aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirler:
Adres: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Fatih Mahallesi, Saraçhane Caddesi, No: 5, Fatih/İstanbul
Telefon: 0(212) 455 55 55
E-posta: [email protected]
Bu bilgiler doğrultusunda, İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün görevleri, sunduğu hizmetler, başvuru süreci, yardım kriterleri, çalışma imkanları, eğitimler ve projeler hakkında genel bir bilgi edinmiş olursunuz. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurarak çeşitli yardımlardan faydalanabilirler. Ayrıca, sosyal hizmetler alanında çalışmak isteyenler de İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde iş imkanları ve eğitimler hakkında bilgi alabilirler.

İbb Sosyal Hizmetler Ne İş Yapar?​

İBB Sosyal Hizmetler İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan hizmetlerdir.
İBB Sosyal Hizmetler, ihtiyaç sahibi bireylere destek sağlar.
Sosyal yardım programları, İBB Sosyal Hizmetler tarafından yürütülür.
İBB Sosyal Hizmetler, aile danışmanlığı hizmeti sunar.
İBB Sosyal Hizmetler, engelli bireylere yönelik destek programları düzenler.

İBB Sosyal Hizmetler, evde bakım hizmeti sunar.
Yaşlılar için sosyal aktiviteler düzenlenir.
İBB Sosyal Hizmetler, çocuk koruma hizmetleri sunar.
Sokakta yaşayanlar için barınma imkanları sağlanır.
İBB Sosyal Hizmetler, psikososyal destek hizmeti sunar.

Üst Alt