Son konular

iftar duası ve anlamı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
İftarda okunacak dua
İftar vakti hangi dua okunur
Mubarek Ramazan ayı kapıya dayandı. Şükürler olsunki bu mubarek ve güzel aya tekrar kavuşmanın mutluluğuyla doluyuz.
Bir ay boyunca oruçlar tutulacak, teravi namazına gidilecek ve bol bol dua edilecek. Tüm gün sabırla tutulan orucun ardından Allahın verdiği nimetlere şükretmeye sıra gelince aşağıdaki dua ile başlanır iftar yemeğine.

İftarda şu dua okunur:

"Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü."

Anlamı:

"Allah'ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!"

Similar threads

• Soru
İftarda Okunan Yemek Duası İftar Yemeğinde Okunacak Dua “Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme’l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü.” Anlamı: “Allah’ım! Senin rızan için oruç tuttum sana inandım ve sana...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
İftar Duası Anlamı İftarda Hangi Dua Okunur İftarda Okunan Dua İftarda şu dua okunur: "Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü." Anlamı: "Allah'ım! Senin rızan için oruç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
İftarda Edilen Dua İftarda Edilen Dualar ve Anlamları İftar Duası Bismillâhi ve’l hamdü lillâh. Allahümme leke sumtü ve ala rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhaneke ve bi hamdike tekabbel minnî, inneke ente’s-semiul aliym. Anlamı Allah’ım! Senin için oruç tuttum, Senin rızkınla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
İftarda Okunacak Dualar İftarda Okunan Dua Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve ala rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym. Manası: Allah’ım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
İftarda Yapılacak Dualar İftar Duaları Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym. Manası: “ Allah’ım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak Sana...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt