Son konular

İlk yardım hayatımızda neden onemlidir

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
İlk yardım nicin onemlidir kısaca bilgi

Bir kimse hastalandığında veya kaza gecirdiğinde beraberseniz acil mudahale etmeniz gerekir Hastalıklara kalp ile ilgili sorun, bayılma, sara nobeti geciren hastalıkları ornek verebiliriz

Kazalarsa ekmeği keserken parmağını kesmek, merenden iner inildiğinde duşmek, futbol oynarken topun karna carpması gibi kazalar olabilir İlkyardım, bir kaza olduğunda, yaralan kimseyi hastaneye ulaştırıncaya dek hayatta tutmak icin yapılan suni teneffus, kalp masajı, tampon, turnike gibi mudahalelerdir

Kaza geciren bir kazazedeye olabildiğince cabuk mudahale etmek gerekmektedir Şundan dolayı acil mudahale edilmezse yaralı sakat kalabilir, hatta olebilir Kaza yerlerinin hemen yakınlarında hastaneler bulunmaz ayrıca ambulansında gelmesi zaman almalır İşte bu zaman dilimi ilk yardımın yapılması gereken zaman dilimidir Bu zaman icinde yaralıya doğru bir şekilde ilk yardım teknikleri uygulanırsa, yaralarının sakat kalmadan kurtulması ya da hayatta kalması olasılığı kat kat artırmış olunur

Similar threads

• Soru
ilk yardım neden onemlidir İlk yardımın neden onemli olduğuna gecmeden once ilk yardımın ne olduğu olduğunu kısaca acıklayalımİlk yardım bir kaza olduğunda, yaralan kişiyi hastaneye ulaştırıncaya kadar hayatta tutmak icin yapılan suni teneffus, kalp masajı, tampon, turnike gibi mudahalelere...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
İlk Yardım nicin onemlidir kısacaİlk yardım neden onemlidir? Aşağıda sizlerle paylaşacağımız kısa yazıda ilk yardım nedir onemi ve ilk yardım hakkında bilmeniz gereken bircok şey oğrenebilirsiniz İnsan, hayatı boyunca ilk yardımı gerektiren durumlarla karşılaşabilir Savaşta henuz ateş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
İlk Yardım Nedir İlk Yardım Onemi İlk Yardım Sonucu Herhangi bir kaza ya da hayatı tehlikeye duşuren bir durumda sağlık gorevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar kişinin icinde bulunduğu durumun daha kotuye gitmesini onleyebilmek icin yapılan uygulamaların tamamına ilkyardım denir • Hayatı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
İlk Yardım nedir İlk Yardım bilgileri İlk Yardımda Alınacak Temel Onlemler nelerdir Herhangi bir kaza ya da hayatı tehlikeye duşuren bir durumda sağlık gorevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar kişinin icinde bulunduğu durumun daha kotuye gitmesini onleyebilmek icin yapılan uygulamaların...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
İlkyardımın temel ilkeleri nelerdir İlkyardım hakkında bilgi Herhangi bir kaza ya da hayatı tehlikeye duşuren bir durumda sağlık gorevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar kişinin icinde bulunduğu durumun daha kotuye gitmesini onleyebilmek icin yapılan uygulamaların tamamına ilkyardım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt