İlyaslar İlköğretim Okulu Bilgileri Kırkağaç Manisa

0
10

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937

İlyaslar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzun eğitim-öğretime ilk açılış tarihi 1930.
1930-1940 tarihleri arası 3 derslik ile eğitim öğretim yapılmıştır.
1940 yılından itibaren 5 sınıflı eğitim ve öğretime geçilmiştir.
1961 yılında eski bina yıkılarak yerine 3 derslikli salonu ve bir idare binası bulunan bina yapılmıştır.(eski bina)
1970 yılında 3 derslikli ve 2 odası bulunan ikinci bina yapılmıştır.
1996-1997 öğretim yılından itibaren ilköğretime geçilmiştir.
2000 yılında 3 derslik ve 1 odalı yeni ek bina yapılmıştır.
İlyaslar köyünde ilkokul ilk defa 1924 yılında açılmış fakat okul binası olmadığı için 1924-1930 yılları arasında cami odasında eğitim-öğretime devam edilmiştir.
1930 yılında açılan ilkokul 1940 yılına kadar 3 sınıflı olarak eğitim öğretime devam etmiştir.
1940 yılından itibaren 5 sınıflı eğitim-öğretime geçilmiş olup bu arada köy odasının bir bölümü de derslik olarak kullanılmıştır. 1961 yılında eski 3 derslikli ve bitişiğinde öğretmen lojmanı bulunan bina yıkılmış yerine bugünkü 3 derslikli, salonu ve 1 idare odası bukunan bina yapılmıştır.

Öğrenci sayılarının artması sebebiyle 1966-1967 öğretim yılında ikili öğretim yapılmıştır. 1 ve 4,5. sınıflar normal, 2 ve 3.sınıflar ikili öğretim yapmıştır.

1961 yılında yapılan yapılan bina ihtiyaca cevap vermediğinden 1969-1970 öğretim yılında 3 derslikli, 2 odası bulunan ikinci bina eğitim öğretime açılmıştır. Bu bina yapılmazdan önce barakalarda eğitim öğretim yapıldığı belirtilmiştir.

Okul arsası içinde 1960 lı yıllarda köy muhtarlığınca bir adet öğretmen lojmanı ile bir adet işlik inşa edilmiştir. Bu işlik 1965 yılında Arife öğretmenini babası olan Haydar usta tafafında lojmana dönüştürülmüştür.

1992 yılında yapılanreferandum sonucu köyümüz köy tüzel kişiliğinden çıkarak kasaba olmuştur.

1996-1997 öğretim yılından itibaren 8 yıllık ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. Okulumuzdan şimdiye kadar 1 Eczacı, 1Cumhuriyet savcısı, 2 Subay, 1 Komiser, 5 Astsubay, 17 Öğretmen, 7 Hemşire, 2 Mühendis yetişmiş olup halen çeşitli fakültelerde okuyan ve mezun olan öğrenciler mevcuttur.

İlyaslar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Kırkağaç
Okulun Telefonu: (236) 599 10 90 - 599 13 03
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi: [email protected]
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

İlyaslar İlköğretim Okulu Resimleri :