İnsanda Baskın Ve Çekinik Olan Kalıtsal Özellikler

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
16
Coin
175,519
İnsanda Baskın Ve Çekinik Olan Kalıtsal Özellikler nelerdir

İnsanda Baskın olan Kalıtsal Özellikler

Saç, Deri, Tırnak, Diş Özellikleri

Koyu renk saç
Kıvırcık saç
Sık vücut kıllılığı
Beyaz perçem
Balık pulluluk
Diş minesi eksikliği

Göz Özellikleri

Koyu renk göz

Yüz Özellikleri

Ayrık kulak memesi
Kalın dudaklılık
Uzun kirpik

Dolaşım ve Solunum Sistemi
Normal kan pıhtılaşması
Normal kan hücresi

İnsanda Çekinik olan Kalıtsal Özellikler

Saç, Deri, Tırnak, Diş Özellikleri

Açık renk saç
Düz saç
Seyrek vücut kıllılığı
Doğal rengi
Normal deri
Normal diş minesi

Göz Özellikleri

Açık renk göz

Yüz Özellikleri

Yapışık kulak memesi
İnce dudaklık
Kısa kirpik

Dolaşım ve Solunum Sistemi

Kanın pıhtılaşmaması (Hemofili)
Orak hücreli anemi

Similar threads

• Soru
İnsandaki Baskın Ve Çekinik Karakterler Nelerdir İnsanda Baskın ve Çekinik Olan Kalıtsal Özellikler Nelerdir?İNSANDA KALITSALOLAN BAZI ÖZELLİKLER Baskın Özellikler Çekinik Özellikler Saç, Deri, Tırnak, Diş Özellikleri Koyu renk saç Açık renk saç Kıvırcık saç Düz saç Sık vücut kıllılığı Se yrek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
İnsanda Baskın ve Çekinik Olan Kalıtsal Özellikler Nelerdir? İNSANDA KALITSALOLAN BAZI ÖZELLİKLER Baskın Özellikler.......................... Çekinik Özellikler Saç, Deri, Tırnak, ..........................Diş Özellikleri Koyu renk saç ...............................Açık renk saç Kıvırcık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kalıtım Konu anlatımı Kalıtım ve genetik konu anlatımı özetCanlılardaki karakterlerin oluşumunu, yavru döllere geçişini ve canlılarda gözlenen çeşitliliğin nedenlerini inceleyen bilim dalına genetik veya kalıtım denir. Canlıların sahip oldukları, anne veya babalarından aldıkları özelliklere...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Genetik (Kalıtsal Hastalıklar) Hakkında Bilgi Genetik Hakkında Bilgi Genetik (Kalıtsal Hastalıklar) Canlılardaki kalıtsal özelliklerin dölden döle nasıl aktarıldığını inceleyen bilim dalına genetik denir.Ayrıca "gen"in yapısını, görevini ve genlerde meydana gelen değişiklikleri de inceler. İlk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Baskın gen ve çekinik gen nedir ne demektir kısaca bilgi, Genler, kalıtım özelliklerinin taşıyıcısıdır. Anne ve babadaki genler elbette doğan çocuğa eşit şekilde geçmektedir. Bir karaktere ait özelliklerin çocuklara etkin bir şekilde geçmesi o genin baskın ya da dominant gen olduğunu gösterir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt