Son konular

İslahiye Köyü Güneysu Rize

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
islahiye köyü resimleri - islahiye köyü tanıtım - islahiye köyü bilgileri

Yukarı islahiye, Rize ilinin Güneysu ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

eski insanların takdığı bir isimdir.
Kültür

lahana yemepi,hamsikoli,muhlama,turşu
Coğrafya

Rize iline 8 km, Güneysu ilçesine 22 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 200
2000 -
1997 -
Ekonomi

köyün en önemli geçim kaynağı çaydır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Mehmet Sancaktutan
1999 - İsmail Sancaktutan
1994 - Kadem Bostan
1989 - Ali Fındık
1984 -Muhammet Torpi

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır.Sağlık ocağı vardır.sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt dır. köyde elektrik, sabit telefon ve adsl vardır.

kaynak-vikipedi
özgür ansiklopedi
Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Rize İli Köyleri - Yukarı islahiye Köyü Güneysu- Yukarı islahiye Köyü Hakkında Bilgiler - Yukarı islahiye Köyü Resimleri Nüfus - (2000) Koordinatlar Posta Kodu 53380 Alan Kodu 0464 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Rize İlçe Güneysu Yukarı islahiye, Rize ilinin Güneysu ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Merkez İslahiye Köyü Bilgileri - İslahiye Köyü Hakkında - İslahiye Köyü Tanıtımı - İslahiye Köyü Resimleri İslahiye, Düzce ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köy halkı pehlivanoğullarının ve haşimoğullarının 1900 yıllarında bulgaristanın karnaabat ili taraş köyünden göç ederek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Rize İli Köyleri - Kiremit Köyü Güneysu- Kiremit Köyü Hakkında Bilgiler - Kiremit Köyü Resimleri Rize Bilgiler Nüfus 539 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 53380 Alan Kodu 0464 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Rize İlçe Güneysu Kiremit, Rize ilinin Güneysu ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Rize İli Köyleri - Yarımada Köyü Güneysu- Yarımada Köyü Hakkında Bilgiler - Yarımada Köyü Resimleri Rize Bilgiler Nüfus 68 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 53380 Alan Kodu 0464 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Rize İlçe Güneysu Yarımada, Rize ilinin Güneysu ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Rize İli Köyleri - Yenicami Köyü Güneysu- Yenicami Köyü Hakkında Bilgiler - Yenicami Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 579 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 53380 Alan Kodu 0464 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Rize İlçe Güneysu Yenicami, Rize ilinin Güneysu ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt