Son konular

İzmir GÜZELBAHÇE İlçesi

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
İzmir GÜZELBAHÇE İlçesi

GÜZELBAHÇE

Güzelbahçe, İzmir Körfezi`nin güneyinde yer alır. İl merkezine uzaklığı 15 km`dir.
Doğusunda Narlıdere; batısında Urla; güneyinde Seferihisar ve Menderes ile çevrelidir.

İlçenin yüzölçümü 110 km2`dir. 1 beldesi (Yelki) ve 3 köyü bulunmaktadır.

2000 Yılı Genel Nüfus Sayımı`na göre toplam nüfusu 18.190`dır. Bu nüfusun 14.924`ü merkezde, 3.266`sı belde ve köylerde yaşamaktadır.

İlçede 9 İlköğretim Okulu, 5 Orta Öğretim Kurumu bulunmakta; 6151 öğrencinin eğitim gördüğü bu okullarda 449 öğretmen görev yapmaktadır.

İlçe merkezde 1 Adet Sağlık Grup Başkanlığı ve 2 Adet Sağlık Ocağı, 112 AYKİ (Acil Yardım Kurtarma İstasyonu),Yelki Beldesinde
1 Adet Sağlık Ocağı ve Çamlı Sağlık Evi tarafından saglık hizmetleri verilmektedir..

İlçe ekonomisi genelde tarıma dayalıdır.Seracılık, çiçekçilik,narenciye, zeytincilik ve balıkçılık önemli gelir kaynağıdır.

Similar threads

• Soru
İzmir MENDERES İlçesi MENDERES Menderes, İzmir`in güneyinde yer alır. İl merkezine uzaklığı 20 km`dir. Kuzeyinde Gaziemir, Narlıdere, Güzelbahçe ve Konak; doğusunda Torbalı; batısında Seferihisar; güneyinde Selçuk ve Ege Denizi ile çevrelidir. İlçenin yüzölçümü 775 km2`dir. Değirmendere...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
İzmir NARLIDERE İlçesi NARLIDERE İlçe, 1992 yılında 3806 sayılı Kanun’la Narlıbahçe adıyla kurulmuş, 1993 yılında ise 3949 sayılı Kanun’la bir kısım mahallesi ve köyleri ayrılarak Güzelbahçe ilçesi kurulmuş, İlçenin adı Narlıdere olmuştur. İlçe’nin yüzölçümü 63 km2’dir.İlçe doğusunda Balçova...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
İzmir URLA İlçesi URLA Urla, İzmir il merkezine 35 km uzaklıktadır. Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar; batısında Çeşme; kuzeybatısında Karaburun; kuzeyinde ve güneyinde Ege Denizi ile sınırlanmıştır. Yüzölçümü 704 km2`dir. 14 köyü bulunmaktadır. 2000 Yılı Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Güzelbahçe, İzmir’in hangi semtinde yer alır? Güzelbahçe semti, İzmir’in güneyinde, Ege Denizi’ne kıyısı olan bir semttir. Denize sıfır konumuyla dikkat çeken Güzelbahçe, İzmir’in en gözde bölgelerinden biridir. Semtteki konutlar, denize yakın ve doğa ile iç içe bir yaşam sunar. Ayrıca...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
İzmir SEFERİHİSAR İlçesi SEFERİHİSAR Seferihisar, İzmir`in batısında yer alır. İl merkezine uzaklığı 47 km`dir. Kuzeyde Urla, Doğuda Menderes, batı ve güneyde Ege Denizi ile çevrilidir. İlçenin yüzölçümü 371 km2’dir. Doğanbey-Payamlı ve Ürkmez olmak üzere 2 beldesi ve 8 köyü bulunmaktadır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt