Son konular

Julio Cortazar Kimdir - Julio Cortazar Biyografisi

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Julio Cortazar -Julio Cortazar Kimdir - Julio Cortazar Biyografisi

1914te Brükselde doğdu Arjantinin en büyük yazarlarından biri Arjantinde eğitim gördü 1938de Presencia adlı şiir kitabı yayımlandıÜniversitede öğretim görevlisiyken Peron yönetimine karşı girişilen eyleme katılınca hapse girdi, daha sonra üniversiteden ayrıldı İlk kısa öykü kitabı Bestiario 1951de yayımlandı UNESCOda çevirmen olarak çalışmak üzere Parise yerleşti, en ünlü kitaplarını da bu kentte yazdıÖykülerinde fantastik öğelere yer verir Gerçek dünyayla olağandışı yaşantıları iç içe geçirir Edebiyat dışında ilgilendiği şeyler arasında mitoloji, antropoloji, psikoloji, boks, sinema ve fotoğrafçılık da var

Similar threads

• Soru
Julio Cortazar -Julio Cortazar Kimdir - Julio Cortazar Biyografisi 1914te Brükselde doğdu Arjantinin en büyük yazarlarından biri Arjantinde eğitim gördü 1938de Presencia adlı şiir kitabı yayımlandıÜniversitede öğretim görevlisiyken Peron yönetimine karşı girişilen eyleme katılınca hapse girdi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Julio Hernan Rossi Kimdir - Julio Hernan Rossi Resimleri - Julio Hernan Rossi Biyografisi - Arjantinli Futbolcu Julio Hernan Rossi Julio Hernán Rossi (d. 22 Şubat 1977, Buenos Aires) Santrafor mevkinde görev yapan Arjantinli futbolcu River Plate Julio Hernan Rossi Arjantinin River Plate...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Julio Hernan Rossi Kimdir - Julio Hernan Rossi Resimleri - Julio Hernan Rossi Biyografisi - Arjantinli Futbolcu Julio Hernan Rossi Julio Hernán Rossi (d. 22 Şubat 1977, Buenos Aires) Santrafor mevkinde görev yapan Arjantinli futbolcu River Plate Julio Hernan Rossi Arjantinin River Plate...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Jorge Luis Borges Hakkında - Jorge Luis Borges - Jorge Luis Borges Kimdir - Jorge Luis Borges Resimleri Jorge Luis Borges, (1899-1986) Arjantinli, şâir, öykü ve deneme yazarı. Büyülü gerçekçilik akımının önde gelen isimlerindendir. Hayatı Jorge Luis Borges 24 Ağustos 1899 tarihinde Buenos...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Cahiz -Cahiz Kimdir - Cahiz Biyografisi-Cahiz Hakkında CAHİZ ( 777 869) Edebiyat, kelam, tarih, siyaset, ahlak, sanat, ticaret ve zooloji dalında eserler vermiştir Aynı zamanda Arap edebiyatının en büyük nesir yazarlarındandır (767-777/869) Tam adı Ebu Osman Amr b Bahr b Mahbub elcahiz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt