Son konular

Kadıderesi Köyü Merkez Çorum

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Çorum İli Köyleri - Kadıderesi Köyü Merkez - Kadıderesi Köyü Hakkında Bilgiler - Kadıderesi Köyü Resimleri

Çorum
Bilgiler
Nüfus 106 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 19000
Alan Kodu 0364
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Çorum
İlçe Merkez
Kadıderesi, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi
Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür
Köy Alevi Kürt köyüdür ve Kâvli aşiretine mensuptur. Köyün anadili Kürtçenin Kurmanci lehçesidir.

Coğrafya
Çorum merkezine 35 km uzaklıktadır.

İklim
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 106
1997 96

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

Seçim Yılı Muhtar
2004 Hüseyin Tatar
1999
1994
1989
1984

Altyapı bilgileri
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Çorum İli Köyleri - Kızılpınar Köyü Merkez -Kızılpınar Köyü Hakkında Bilgiler - Kızılpınar Köyü Resimleri Çorum Bilgiler Nüfus 222 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 19000 Alan Kodu 0364 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Çorum İlçe Merkez Kızılpınar, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Çorum İli Köyleri - Kınıkdelileri Köyü Merkez -Kınıkdelileri Köyü Hakkında Bilgiler - Kınıkdelileri Köyü Resimleri Çorum Bilgiler Nüfus 198 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 19000 Alan Kodu 0364 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Çorum İlçe Merkez Kınıkdelileri, Çorum ilinin Merkez...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Çorum İli Köyleri - Karacaören Köyü Merkez - Karacaören Köyü Hakkında Bilgiler - Karacaören Köyü Resimleri Çorum Bilgiler Nüfus 201 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 19000 Alan Kodu 0364 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Çorum İlçe Merkez Karacaören, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Çorum İli Köyleri - Karaca Köyü Merkez- Karaca Köyü Hakkında Bilgiler - Karaca Köyü Resimleri Çorum Bilgiler Nüfus 434 (2000) Rakım 150 metre Koordinatlar Posta Kodu 19000 Alan Kodu 0364 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Çorum İlçe Merkez Karaca, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Çorum İli Köyleri - Balıyakup Köyü Çorum- Balıyakup Köyü Hakkında Bilgiler - Balıyakup Köyü Resimleri Çorum Bilgiler Nüfus 19 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 19000 Alan Kodu 0364 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Çorum İlçe Merkez Balıyakup, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt