Son konular

Kadir Gecesinin Alametleri - Kadir Gecesi İşaretleri

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Köpekler o gece havlamaz...
* Kadir gecesi hava, açık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuktur.
* Ertesi sabah güneş, kızıl olup, şuasız doğar.
*Kadir Gecesinde köpek sesi duyulmaz diyen âlimler de olmuştur.
*Ubeyd bin Ömer hazretleri anlatır: Kadir gecesi denizde idim, denizin suyunu içtim, tuzlu değildi, tatlı ve hoş idi.
Hadis-i şeriflerde ise şöyle deniliyor;

“Kadir gecesi açık ve mülayim olur. Soğuk ve sıcak değildir, sabahında da güneş zaif ve kızıl olarak doğar.” [Taberani]“Kadir gecesi açık olur, sıcak ve soğuk değildir. Bulut yoktur. Yağmur ve rüzgar yoktur. O gecenin sabahının alameti güneşin şuasız doğmasıdır.” [Taberani]

“Kadir gecesi sabahı güneş şuasız olarak doğar. Yükselinceye kadar sanki büyük bir tabak gibidir.” [Müslim]

Similar threads

• Soru
Kadir Gecesi İşaretleri kadir gecesi nasıl anlaşılır *Kopekler o gece havlamaz * Kadir gecesi hava, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuktur * Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar *Kadir Gecesinde kopek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur *Ubeyd bin Omer hazretleri anlatır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Kadir gecesinin alametleri nelerdir Kadir gecesi, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuk olur Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar Kadir Gecesinde kopek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur Ubeyd bin Omer hazretleri anlatır: Kadir gecesi denizde idim, denizin suyunu ictim, tuzlu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Kadir Gecesinin Sabahı Nasıl Olur Kadir gecesi, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuk olur Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar Kadir Gecesinde kopek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur Ubeyd bin Omer hazretleri anlatır: Kadir gecesi denizde idim, denizin suyunu ictim, tuzlu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Kadir Gecesinin Ozelliği Kadir Gecesinin Ozellikleri Nelerdir? Kadir gecesi, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuk olur Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar Kadir Gecesinde kopek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur Ubeyd bin Omer hazretleri anlatır: Kadir gecesi denizde idim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
kadir gecesine ait hadis veya kıssa Köpekler o gece havlamaz... * Kadir gecesi hava, açık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuktur. * Ertesi sabah güneş, kızıl olup, şuasız doğar. *Kadir Gecesinde köpek sesi duyulmaz diyen âlimler de olmuştur. *Ubeyd bin Ömer hazretleri anlatır: Kadir gecesi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt