Kadir Gecesinin İşaretleri

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Kadir Gecesinin Alametleri

Kadir Gecesinin İşaretleri ve Alametleri

Kadir Gecesi Alametlerinden biri de guneşin sabahı ışıksız beyaz doğmasıdır Ebu Davud etTayalisi, İbni Abbas'tan Rasulullah (sa)'ın Kadir gecesi hakkında şoyle buyurduğunu rivayet etti:

Comert, mutlu bir gece Ne soğuk ne de sıcak Sabahında guneş zayıf kızıl olur

İbni Ebi Asım enNebil, Cabir b Abdullah'tan isnadı ile Rasulullah (sa)'ın şoyle buyurduğunu rivayet etti:

Bana kadir gecesi gosterildi de unutturuldum O Ramazanın son on gecesindedir Mutlu, hoştur Ne sıcak ne de soğuktur Sanki ay var gibidir Fecri aydınlanıncaya kadar şeytan cıkamaz

Kadir Suresinin 15 ayetlerinde bu geceyle ilgili şoyle denilmektedir;

Biz o Kuranı Kadir gecesinde indirdik Kadir gecesinin niteliğini sana gosteren nedir? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır ve Ruh, Rablerinin izniyle o gecede her iş icin iner de iner Bir esenlik ve huzur vardır; surup gider o, tan yeri ağarıncaya kadar

Kadir gecesi gun kopekler havlamaz

Kadir gecesi hava, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuktur

Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar

Similar threads

• Soru
Kadir Gecesinin Ozelliği Kadir Gecesinin Ozellikleri Nelerdir? Kadir gecesi, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuk olur Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar Kadir Gecesinde kopek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur Ubeyd bin Omer hazretleri anlatır: Kadir gecesi denizde idim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Kadir Gecesinin Mucizesi Hakkında Bilgi Kadir Gecesinin Mucizeleri Nelerdir Yuce Allah; en buyuk mucize olan Kuranı Kerimi, Peygamber Efendimize mubarek Kadir gecesinde indirmiştir Butun insanlığa huzur ve saadet yollarını gosteren Kuranı Kerimdir Sevgili peygamberimiz Hz Muhammed (sas)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Kadir gecesinin alametleri nelerdir Kadir gecesi, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuk olur Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar Kadir Gecesinde kopek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur Ubeyd bin Omer hazretleri anlatır: Kadir gecesi denizde idim, denizin suyunu ictim, tuzlu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Kadir Gecesi İşaretleri kadir gecesi nasıl anlaşılır *Kopekler o gece havlamaz * Kadir gecesi hava, acık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuktur * Ertesi sabah guneş, kızıl olup, şuasız doğar *Kadir Gecesinde kopek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur *Ubeyd bin Omer hazretleri anlatır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Kadir Gecesinin Ozelliği Hakkında Bilgi Kadir Gecesinin Ozellikleri Mubarek Kadir Gecesi yaklaşıyor Ramazan aynın 27 gecesi olan Kadir Gecesi, Kuranı Kerimde medhedilen en kıymetli gecedir Kadir gecesinin fazileti, bizzat Allahu teala tarafından, Kadir sUresinde acıkca bildirilmiştir: Biz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
Üst Alt