Kalu Bela dan beri muslumanız

Kalu Bela dan beri muslumanız

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
KalU Bela dan beri muslumanız
İnsanlar Bu Dunyaya Nereden Gelmişlerdir?
İnsanlar bu dunyaya, ruhlar aleminden gelmişlerdir Allah, insanların bedenlerinden evvel ruhlarını yaratmıştır Daha sonra her bir ruha ayrı bir beden elbisesi giydirerek onları şu dunyaya gondermiştir
İnsanlar Bu Dunyaya Nicin Gelmiştir?
Allah'a iman ve O'na ibadet icin gelmiştir

Kur'anı Kerim'de bu hususta şoyle buyurulur:

Cinleri ve insanları, ancak beni tanıyıp iman etsin ve ibadette bulunsunlar diye yarattım(ezZariyat, 56)

İnsanlar Bu Dunyaya Ne Halde Gelirler?
Butun insanlar, bu dunyaya İslam fıtratı uzere, yani, Musluman doğarak gelirler Sonradan buyuyunce herbiri ya kendi akıl ve iradesini iyiye kullanarak İslam fıtratı uzere yaşamaya devam eder, Muslumanca bir hayat surerler Veya menfi cevrelerin te'sirinde kalarak, bu temiz fıtratlarını değiştirir, İslam'ın dışında bir hayat surmeye başlarlar Bu hususa Peygamberimiz, bir hadisi şeriflerinde şu şekilde işaret buyurmuşlardır:

Her doğan, İslam fıtratı uzere doğar Sonra onu, anası babası (yakın cevresi) Yahudi, Hıristiyan ve Mecusi yapar

Ne Zamandan Beri Muslumanız?
KalU Bela'dan beri Muslumanız
KalU Bela Ne Demektir?
Allah dunyayı ve icindeki varlıkları yaratmadan evvel, oncelikle gelmiş ve gelecek butun insanların ruhlarını yaratmıştır Bunları ruhlar alemi denilen bir alemde bir araya getirmiştir Daha sonra hepsini birden huzurunda toplayarak kendilerine hitaben:

Ben sizin Rabbiniz değil miyim? diye sormuştur Ruhlar da:

Evet, sen bizim Rabbimizsin, diye cevab vermişlerdir Ancak sana ibadet eder, senden yardım dilerizdemişlerdir İşte bu konuşmanın vuku' bulduğu zamana, KalU Bela denir

Allah daha sonra insan ruhunun bu sozunde ne derece samimi ve doğru olduğunu ortaya cıkarmak icin, şu dunyayı bir imtihan yeri olarak yaratmıştır Ve her bir ruhu ayrı bir bedene yerleştirerek, onları belli zaman aralıklarıyla şu imtihan meydanına gondermiştir Boylece insanın onune iki yol acılmıştır:

Ya akıl ve iradesini iyiye kullanarak KalU Bela'daki gibi Allah'ı Rab tanımakta devam edecektir Yahut da iradesini ve aklını kotuye kullanarak Rabbini ve Allah'ını inkar edecek, O'na kulluktan kacacak, şeytan'ın yoluna sapacaktır

Allah'a sonsuz şukurler olsun ki, biz Muslumanlar, KalU Bela zamanında Rabbimize verdiğimiz sozde duran kimseleriz İnşaallah son nefesimize kadar da bu sozumuzde durmaya devam edeceğiz