Son konular

Kansız anjiyo nasıl yapılır

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Kansız anjiyo nasıl yapılır
Tıp ilerliyor İnsanlık adına cok sevindirici bir olay bu İnsanlar artık doktorlara gitmeye korkmuyorlar Eskiden kalp ameliyatı vardı, daha sonra anjiyo, şimdi ise kansız anjiyo donemi başladı Kansız anjiyo son donemlerde sık duyulan bir işlem Cok kesitli bilgisayarlı tomografi yapılarak, koroner damarlar değerlendirmeye başlanılmıştır Halk arasında buna kansız anjiyo ya da 6 saniyelik anjiyo denilmektedir Doktorluk cok kutsal bir meslektir Bunu bir yakınınız hastaneye duştuğunde daha iyi anlarsınız Ben dedem kalp krizi gecirdiğinde daha iyi anlamıştım Ama o zaman dedeme once anjiyo yapıldı Cok sancılı bir şeydi
imageskansizanjiyonasilyapilir5add32172a534

Dedem anjiyo sonunda da cok acı cekti Şimdi tıpın geldiği noktaya bakınca gercekten insanlar adına cok guzel şeylerin yapıldığını goruyorum 6 saniyelik bir anjiyodan bahsediyoruz 4 saatlik bir aclıktan sonra, hastada toplardamar yolu acılarak, ozel bir boya maddesi damardan verilerek kalp damarlarına ulaşılıyor ve goruntu alınıyor Hasta sadece boya maddesi yuzunden bir sıcaklık hissediyor
Klasik anjiyo yarım saat kadar surerken kansız anjiyo sadece 6 saniye suruyor Klasik anjiyoda hasta en az 6 saat yatakta yatarken, kansız anjiyoda hasta hemen ayağa kalkıp hatta işine bile gidebiliyor Hastaların en cok psikolojisini bozanda hastane de yatmaktır Kansız anjiyo ile hastaların morali de bozulmamaktadır Kansız anjiyo ile damarların 3 boyutlu goruntusu alınabiliyor Ayrıca yuksek hızda, doğru tanı olanağını sağlıyor