Son konular

Karalar Köyü Gazipaşa Antalya

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Karalar Köyü Gazipaşa Bilgileri - Karalar Köyü Hakkında - Karalar Köyü Tanıtımı - Karalar Köyü Resimleri

İlçe: GAZİPAŞA - İl: ANTALYA

Köy Muhtarı: Bilgi Yok

Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi Yok

Antalya
Bilgiler
Nüfus 1.539 (2008)
Koordinatlar
Posta Kodu 07900
Alan Kodu 0242
Yönetim
Coğrafi Bölge Akdeniz Bölgesi
İl Antalya
İlçe Gazipaşa
Web Sitesi

Karalar, Antalya ilinin Gazipaşa ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Antalya iline 172, Gazipaşa ilçesine 12 Km. uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2008 1.539
2000 1.650
1997 1.420

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım, turizm ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır. İlçe çapında spor alanında oldukça başarılı bir görüntü çizmişlerdir. İçme suyu şebekesi yoktur ama yapım aşamasındadır. Kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net
Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Karaçukur Köyü Gazipaşa Bilgileri - Karaçukur Köyü Hakkında -Karaçukur Köyü Tanıtımı - Karaçukur Köyü Resimleri İlçe: GAZİPAŞA - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: ÜMİT YETKİN Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi Yok Antalya Bilgiler Nüfus 142 (2008) Koordinatlar Posta Kodu 07900 Alan Kodu 0242...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
İnalköy Köyü Gazipaşa Bilgileri -İnalköy Köyü Hakkında - İnalköy Köyü Tanıtımı - İnalköy Köyü Resimleri İlçe: GAZİPAŞA - İl: ANTALYA Köy Muhtarı:Bilgi Yok Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi Yok Antalya Bilgiler Nüfus 346 (2008) Koordinatlar Posta Kodu 07900 Alan Kodu 0242 Yönetim Coğrafi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Göçük Köyü Gazipaşa Bilgileri - Göçük Köyü Hakkında - Göçük Köyü Tanıtımı - Göçük Köyü Resimleri İlçe: GAZİPAŞA - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: NEVZAT KAPLAN Muhtarlık Erişim Bilgileri: Bilgi Yok Antalya Bilgiler Nüfus 746 (2008) Koordinatlar Posta Kodu 07900 Alan Kodu 0242 Yönetim Coğrafi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
Esenpınar Köyü Gazipaşa Bilgileri - Esenpınar Köyü Hakkında - Esenpınar Köyü Tanıtımı - Esenpınar Köyü Resimleri İlçe: GAZİPAŞA - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: Bilgi Yok Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi Yok Antalya Bilgiler Nüfus 85 (2008) Koordinatlar Posta Kodu 07900 Alan Kodu 0242...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Hasdere Köyü Gazipaşa Bilgileri - Hasdere Köyü Hakkında - Hasdere Köyü Tanıtımı - Hasdere Köyü Resimleri İlçe: GAZİPAŞA - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: Bilgi Yok Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi Yok Antalya Bilgiler Nüfus 682 (2008) Koordinatlar Posta Kodu 07900 Alan Kodu 0242 Yönetim Coğrafi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
Üst Alt