Son konular

Karaoğlan Köyü Tekkeköy Samsun

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Karaoğlan Köyü Tekkeköy Karaoğlan Köyü Tekkeköy Resimleri Karaoğlan Köyü Tekkeköy Tanıtımı

Karaoğlan, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: TEKKEKÖY - İl: SAMSUN

İle Uzaklığı:19 km

İlçeye Uzaklığı:5 km

Rakım:60 m

Posta Kodu 55300
Alan Kodu 0362

Tarihi
Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür
Köyümüzde geleneksel olarak pişirilen yemekler.

Lesbi (Tavuk Çorbası)
Keşkek (Tavuk Buğday, tereyağlı)
Et Yahnisi
Etli Pilav
Karalahana Çorbası ve sarması
Coğrafya
Samsun iline 19 km, Tekkeköy ilçesine 5 km uzaklıktadır.

İklim
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 472
1997 461

EkonomiKöyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Fikri Sağlam
1999 - Fikri Sağlam
1994 - Osman Şahin
1989 - Osman Şahin
1984 - Osman Şahin

Altyapı bilgileri
Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Sıtmasuyu Köyü Tekkeköy - Sıtmasuyu Köyü Hakkında -Sıtmasuyu Köyü Tanıtımı - Sıtmasuyu Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 394 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Sıtmasuyu, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Samsun İli Köyleri - Yukarıçinik Köyü Hakkında -Yukarıçinik Köyü Tanıtımı - Yukarıçinik Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 578 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Yukarıçinik, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Seymenler Köyü Tekkeköy - Seymenler Köyü Hakkında -Seymenler Köyü Tanıtımı - Seymenler Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 320 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Seymenler, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Samsun İli Köyleri - Yaylageriş Köyü Hakkında -Yaylageriş Köyü Tanıtımı - Yaylageriş Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 1473 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Yaylageriş, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Sarıyurt Köyü Tekkeköy - Sarıyurt Köyü Hakkında -Sarıyurt Köyü Tanıtımı - Sarıyurt Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 892 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Sarıyurt, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt