Son konular

KARINCA GİBİ ÇALIŞMAK

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Cem Yılmaz’ın bu cümlesini çok beğendim “başarılı insanların ortak özelliği it (ben karınca diyeceğim)

gibi çalışmalarıdır” buna tamamen katılıyorum. İnsanlar gözüne sokulanı görüp arka plandaki emeği

göremezler. Örneğin Ajda Pekkan’ın sayısız estetiklerinden bahsedilir ama düzenli yaptığı egzersiz

programından vaktiyle SES dergisinin güzellik yarışmasında “birinci olduğundan” disiplinli çalışkanlığı,

müziğe adanmış yaşamından söz edilmez, hatta görmezden gelinir.

İbrahim Tatlıses’in keskin sözleri çalkantılı yaşam olaylarından söz edilir ama Allah vergisi sesi ile

yetinmeyip arkasında senfoni orkestrası gibi güçlü orkestra ile titiz çalışma disiplininden söz edilmez.

Başarılı insanların, emeğini görmezden gelip, başarılarını sadece talihlerine bağlamak, Onların doğru

rol-model alınacak yönlerini almayıp, yerimizde oturup talihin ve başarının kendiliğinden ayağımıza

gelmesini beklemek kolaycılığı ile rahat ediyoruz ama başaramıyoruz. Her türlü zanaat sahibi ve

sanatkâr olmak içinde emek gerekir. Doğuştan gelen yetenek, emekle beceriye dönüştürülmezse

zamanla dumura uğrar kaybolur. Sıfır derece sağlıklı gözünüzü siyah bir örtü ile aylarca örtüp görme

kaybı yaratabilirsiniz. İnsanın her türlü işlevi için geçerli atasözümüz: işleyen demir ışıldar!

Üst Alt