Son konular

Kayadibi Köyü Yenice Karabük

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Yenice Kayadibi Köyü - Kayadibi Köyü Hakkında - Kayadibi Köyü Tanıtımı - Kayadibi Köyü Resimleri

Köy Muhtarı: TEVFİK KARAKAYA

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 3707820047

Tarih

Köyün adı muhtarlık olarak bağlı olduğu kayaarkası köyünden gelmektedir.Kayaarkası köyüne göre Filyos nehri kenarında ve rakımı düşük olduğundan bu adı almıştır.TCDD istasyonu na da sahip olan bu yer bir istasyon/mahalledir.

Coğrafya

Karabük iline 43 km, Yenice ilçesine 13 km uzaklıktadır.Köyün yolu asfalt olup Karabük-Zonguldak karayolun üzerindedir.Ayrıca Köyün içerisinden demiryolu geçmekte olup Zonguldak-Ankara demiryolu güzergahındaki en güzel istasyon olduğu bilinmektedir.İstasyon yüksek çınar ağaçları arasında olup görülmeye değerdir.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu yoktur.Öğrenciler eğitimini taşımalı eğitim ile devam ettirmektedir Köyde, içme suyu şebekesi vardır.Köy-des projesi ile mevcut şebeke suyu takviye edilmektedir. kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Yenice Kayaarkası Köyü - Kayaarkası Köyü Hakkında - Kayaarkası Köyü Tanıtımı - Kayaarkası Köyü Resimleri Kayaarkası, Karabük ilinin Yenice ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adı bağlı olduğu Yenice ilçesine göre Arı Kayası adıyla bilinen dik kayanın arkasında kaldığı için bu adı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Gümüşhane İli Köyleri -Kayadibi Köyü Köse - Kavaklıdere Köyü Hakkında Bilgiler -Kayadibi Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 343 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29650 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Köse Kayadibi, Gümüşhane ilinin Köse ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kayadibi Köyü Merkez Bilgileri - Kayadibi Köyü Hakkında - Kayadibi Köyü Tanıtımı -Kayadibi Köyü Resimleri İlçe: MERKEZ - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: Bilgi Yok Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi Yok Antalya Bilgiler Nüfus 83 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 07190 Alan Kodu 0242 Yönetim Coğrafi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Çatalzeytin Kayadibi Köyü Bilgileri - Kayadibi Köyü Hakkında - Kayadibi Köyü Tanıtımı - Kayadibi Köyü Resimleri Kayadibi, Kastamonu ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. İlçe:Çatalzeytin İl: KASTAMONU Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Merkez Kayadibi Köyü Bilgileri - Kayadibi Köyü Hakkında - Kayadibi Köyü Tanıtımı - Kayadibi Köyü Resimleri Kayadibi, Bartın ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: MERKEZ İl: BARTIN İle Uzaklığı: 16 km İlçeye Uzaklığı:16 km Rakım: m Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
Üst Alt