Son konular

Kayrak Köyü Turgutlu Manisa

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Kayrak Köyü Turgutlu Bilgileri -Kayrak Köyü Hakkında - Kayrak Köyü Tanıtımı - Kayrak Köyü Resimleri

İlçe: TURGUTLU - İl: MANİSA

Köy Muhtarı: Bilgi Yok

Muhtarlık Erişim Bilgileri: Bilgi Yok

Manisa
Bilgiler
Nüfus 362 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 45407
Alan Kodu 0482
Yönetim
Coğrafi Bölge Ege Bölgesi
İl Manisa
İlçe Turgutlu
Web Sitesi

Kayrak KÖYÜ, Manisa ilinin Turgutlu ilçesine bağlı bir köydür.

Nüfus:

600 2007 yılı

Posta Kodu:

45407

Alan Kodu:
0236

YÖNETİM: Coğrafi Bölge:

Ege Bölgesi

İl Manisa

İlçe:Turgutlu

Kayrak, Manisa ilinin Turgutlu ilçesine bağlı çok güzel bir köydür.

Kayrak Köyümüzün Tarihi 1800'lü yılların sonuna kadar dayannmaktadır. Köyümüz; ismini Köyümüz civarında bulunan, bol ve kaliteli KAYRAK taşından almaktadır.

Kültürü:

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya:

Köyümüz
Manisa iline 40 km, Turgutlu ilçesine 12 km uzaklıktadır.

İklim:

Köyümüzün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus:

Yıllara göre Kayrak Köyümüzün nüfus verileri

2007- 600/ 2000- 362/ 1997- 399/

Ekonomi:

Köyümüzün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık:

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

* 2009 - MEVLÜT ZEYBEK
* 2004 - İHSAN DİNDAR
* 1999 - İHSAN DİNDAR
* 1994 - MUSA İZGÜ
* 1989 - NURİ ÖNDER
* 1984 - NURİ ÖNDER

Altyapı bilgileri

-Köyümüzde, ilköğretim okulu vardır ancak ilköğretim 1-2 ve 3. sınıf öğrencileri bu okulda eğitim görmektedir. Diğer sınıflarda eğitim gören öğrenciler taşımalı eğitimden yararlanmaktadır. -Köyümüzün içme suyu şebekesi vardır -Kanalizasyon şebekesi yoktur. -Köyümüzde PTT acentesi vardır. -Köyümüzde tek kubbeli ve tek minareli Cami bulunmaktadır. -Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. -Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. -Köyümüz; Avea ve Turkcell GSM operatörlerinin %100 kapsama alanı içerisindedir. (Vodafone hattı olanlar biraz gezinmek zorunda kalabilirKöyümüz tarihi ve doğal güzellikleriyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Hazırlayan: HASAN GÖKMEN
Coğrafya [değiştir]

Manisa iline 40 km, Turgutlu ilçesine 12 km uzaklıktadır.
İklim [değiştir]

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus [değiştir]
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 600
2000 362
1997 399
Ekonomi [değiştir]

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık [değiştir]

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - MEVLÜT ZEYBEK
2004 - İHSAN DİNDAR
1999 - İHSAN DİNDAR
1994 - MUSA İZGÜ
1989 - NURİ ÖNDER
1984 - NURİ ÖNDER

Altyapı bilgileri

Köyümüzde, ilköğretim okulu vardır ancak ilköğretim 1-2 ve 3. sınıf öğrencileri bu oulda eğitim görmetedir. Diğer sınıflarda eğitim gören öğrenciler taşımalı eğitimden yararlanmaktadır. -Köyümüzün içme suyu şebekesi vardır -Kanalizasyon şebekesi yoktur. -Köyümüzde PTT acentesi vardır. -Köyümüzde tek kubbeli ve tek minareli Cami bulunmaktadır. -Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. -Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net
Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz