Son konular

kurbağaların evreleri ve kurbağaların yaşam sureci

Konuyu Yükselt

Similar threads

• Soru
Kurbağalar Nerede Yaşar? Ne Yer? Özellikleri konusu, kurbağaların yaşam alanlarını ve özelliklerini ele almaktadır. Kurbağalar, çoğunlukla su kenarlarında ve bataklıklarda yaşarlar. Yaşam alanları olarak göletler, göller, dere ve nehirlerde bulunurlar. Kurbağaların besinleri arasında böcekler...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kurbağaların başkalaşım evreleri kurbağaların yaşam döngüsünün önemli bir parçasıdır. Kurbağalar, yumurtadan çıkan yavrular olarak başlar ve ardından gelincik olarak adlandırılan bir aşamaya geçerler. Bu aşamada, kurbağaların vücutları tamamen gelişir ve solungaçlar yerine akciğerler gelişir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Gelişim doneminde başkalaşım geciren canlılar hangileridir 1 Kurbağalar : Larva doneminde suda solungac solunumu, ergin donemde karada deri ve akciğer solunumu yaparlar Yumurta ile coğalırlar Yavru bakımı gorulmez Dış dollenme gorulur Gelişimleri sırasında başkalaşım gecirirler...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
hayvanlarda boşaltım sistemi - bitkilerde boşaltım sistemi - su ve kara hayvanlarında boşaltım adaptasyonları BİTKİLERDE BOŞALTIM Bitkilerde özelleşmiş bir boşaltım sistemi yoktur. Boşaltım su bitkileri ile yosunlardan doğrudan Difüzyonla olur. Karada yaşayan bitkilerde Oksijen ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Halk arasında kurbağaya dokunulduğunda siğil olacağı ile ilgili bir inanış vardır Yazımızda kurbağalar siğil oluşumuna neden olabilirler mi? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız İşte, detaylar; Bilinenin aksine kurbağaya dokunmak siğile yol açmamaktadır Meydana gelen siğillerin nedeni HPV yani...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt