Son konular

Kurban Kesmek Kimlere Vaciptir?

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Kurban Kesmek Kimlere Vaciptir?

Kurban hususunda bilmediğimiz çok şey olduğunu öğrendim bugün ve bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedimÖrneğin ben bir evde bir kişinin Kurban kesmesinin tatmin edici olduğunu biliyordum şimdiye kadarFakat bugün öğrendim ama Kurban erkeğe vacip olduğu gibi kadınlara da vacipmiş

Dinen varlıklı olan her kadın ve erkek Kurban kesmekle mükelleftirDinen bu iki kişiden hangisi varlıklı ise kurbanı o keser lakin her ikis,de varlıklı ise kurban kesmek karı kocaya vaip olurAyrıca bir çocuğun bluğ çağına erdikten sonradan kurban kesmesi vacip olurKurban bayramın ilk üç gününde kesmek demektir

Akıllı mukim olan büluğa ermiş olan ve Müslüman olan bayan ve erkeğin ihtiyacı olan eşyalar dıştan pozitif nisap miktarı malı ve parası var ise bu kişinin Kurban kesmesi vacip olur *

Similar threads

• Soru
Kurban Kesmek Kimlere Vaciptir? imageskurbankesmekkimlerevaciptir5ae008e1d9476 Kurban hususunda bilmediğimiz cok şey olduğunu oğrendim bugun ve bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedimOrneğin ben bir evde bir kişinin Kurban kesmesinin yeterli olduğunu biliyordum şimdiye kadarFakat bugun oğrendim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Kurbanı Kimler Kesmelidir ,Kurban Hakkında, Kurban kimlere vacip,kurbanı kimler kesmeli Hur olmayana kurban kesmek vacip değildir Akıllı olmayan veya ergenlik cağına ulaşmamış olan cocuklar icin kurbanın vacip olup olmaması hususunda ise goruş ayrılığı vardır İmamı Azam ile talebesi İmamı EbU...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kurbanı Kimler Kesmelidir - Kurban Hakkında - Kurban (Kurban bayramındaki) kurbanı kim keser. Ailede sadece erkeğin kesmesi yeterlimi yoksa ailede her bireye kesilirmi. Sorumlulukları ve yapacakları dikkat etmesi gereken hususları anlatabilirmisiniz. Hanefi'de servet kiminse kurban borcu da...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kurbanı Kimler Kesmelidir ,Kurban Hakkında, Kurban kimlere vacip,kurbanı kimler kesmeli Özgürlük olmayana kurban kesmek vacip değildir Akıllı olmayan ya da ergenlik çağına ulaşmamış olan çocuklar için kurbanın vacip olup olmaması hususunda ise görüntü ayrılığı vardır İmamı Azam ile talebesi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Hur olmayana kurban kesmek vacip değildir Akıllı olmayan veya ergenlik cağına ulaşmamış olan cocuklar icin kurbanın vacip olup olmaması hususunda ise goruş ayrılığı vardır İmamı Azam ile talebesi İmamı EbU Yusuf’a gore malı olan cocuk veya malı olan deli kurban kesmekle yukumludur Bunların...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt