Makro Mouse Nedir? Nasıl Yapılır?

Makro Mouse Nedir? Nasıl Yapılır?
0
32

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Mouse Makro Nasıl Yapılır?
Mouse Makro yapımı için bilgisayarınızda yapılandırmanız gereken çok kolay adımlar bulunuyor. Tek tek adımları yaptığınızda istediğiniz makro ayarlara ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Dilerseniz, ayarlamanın nasıl yapılacağı konusuna geçelim;

Adım 1: Yapılandırmak istediğiniz fareyi kullanmanız gerekli öncelikle. Daha sonra Microsoft’un Fare ve Klavye Merkezi’ni açmalısınız.
Adım 2: Yeniden atamasını yapmak istediğiniz düğme altında bulunan listeden Makro’yu seçmelisiniz.
Adım 3: Yeni Makrolar Oluştur bölümüne tıklayın. Boş makro oluşturur ya da makro listesine eklenir.
Adım 4: Ad kutusuna yeni makronun adını yazmanız gerekiyor.
Adım 5: Düzenleyici ’ye tıklayıp makronuzu girmeniz gerekiyor. Burada; tuş vuruşları, fare tıklamaları ve eylemler arası gecikmeleri kontrol edebilirsiniz. Yenide mouse macro atamayapabilir ve fare hareketlerini şekillendirebilirsiniz.
Adım 6: Kullanılır Makrolar listesinde yeni makronun seçili olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra çıkış yapabilirsiniz. Makronuz hazır.
Adım 7: Makroyu yürütmek için, makroya atanan düğmeye tıklamalısınız.
Bunlara ek olarak mousenizin marka ve modelini yazın. Yazdıktan sonra karşınıza o mousenin makro programı çıkacaktır. Onu indirin ve ihtiyacınız olan tuş atamalarınızı yapın.

Logitech Makro Mouse Programı İçin Ziyaretçiler için gizlenmiş link,görmek için Giriş yap veya üye ol. Tıklayın.
Makro Mouse Programları
Makro özelliği olan ve normal mouseye makro programı kurabileceğiniz makro mouse programları:

Mouse Recorder Premium
Mini Mouse Macro
AutoIt
Ghost Mouse
Macro Toolworks Free
Pulover’s Macro Creator
TinyTask
Perfect Automation

Makro Ne İşe Yarar?
Özellikle MOBA ve FPS tarzı oyunlarda daha az tuş ile daha fazla yetenek ve özellik kullanılmasını sağlar. Oyunun izin verdiği özellikleri mouse da yer alan tuşlara atayarak daha akıcı ve hızlı oyun keyfi sağlar. Aimbot gibi otomatik kafaya nişan alma özelliği oyunun izin verdiği içerik olmadığı için hile olarak görülür.

Makro Mouse Avantajları Nelerdir?
Makro mouse, oyunda yinelenen görevleri yapmanız için birebirdir. Savaş oyunlarında birden fazla tuş kombinasyonunu tek bir tuşla halletmenize olanak sağlar. Örneğin, savaş oyunlarında zoom açma, isabetleme vurma ateş etme olaylarını tek bir tuş ile yapabilirsiniz. Zevkinize göre makro mouse programınızdan tuş atamalar yapabilirsiniz.

Makro Tuşu Ne İşe Yarar?
Atanan Makro tuşları, işin daha kısa ve kolay yoldan kullanılmasına yarar. atanan makro tuşları sayesinde istenilen işin anında yapılmasını sağlar. Makro ile tek tuşa iki atama yapılabilir ya da kısayol oluşturulabilir.

Oyunlarda Makro Ne İşe Yarar?
Oyunlarda makro sayesinde farklı tuşlarda yer alan görevi, mousedaki tek tuş ile halledilebilir. Genellikle FPS, savaş ve MOBA tarzı oyunlarda sıklıkla kullanılır. Oyunlarda kullanılan makro, kişinin hızını ve oyun keyfini artırır.

Mouse Macro Programı
Makro ReaderKullanabileceğiniz Windows uyumlu en iyi makro programlarından biri diyebiliriz. Kullanımı kolay ve erişe bilirliği çok iyi seviyededir. Aynı zamanda değişken oynatma hızı, makro kayıt filtreleri de daha fazlasıyla sizin işinize yarayacak her şeyi neredeyse kapsar.

Mouse Makro ne demek? Kullanımı ve kuruluşunu teker teker sizlere açıkladık. Ayrıca bir makro programı ile de yazımızı destekledik. Daha fazlası ve yeni içerikler için bizi takipte kalmayı unutmayın.