Son konular

Mehmet Akif Ersoy Da Hangi Bölümler Var?

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
16
Coin
175,520
Mehmet Akif Ersoy Da Hangi Bölümler Var? Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde hangi bölümler yer alıyor? Üniversitenin eğitim fakültesi, mühendislik fakültesi, fen-edebiyat fakültesi, işletme fakültesi ve sağlık bilimleri fakültesi gibi bölümler öğrencilere çeşitli alanlarda eğitim sunmaktadır. Eğitim fakültesi, öğretmenlik mesleğine yönelik bölümler ile öğretmen adaylarını yetiştirirken, mühendislik fakültesi teknik ve teknolojik alanlarda eğitim vermektedir. Fen-edebiyat fakültesi ise sosyal ve doğa bilimleri alanlarında bölümler sunmaktadır. İşletme fakültesi, iş dünyasına yönelik eğitimler sunarken, sağlık bilimleri fakültesi sağlık sektörüne yönelik bölümler ile öğrencilere farklı kariyer imkanları sunmaktadır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, çeşitli bölümler ile öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır.
İçindekiler

Mehmet Akif Ersoy Da Hangi Bölümler Var?​

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, çeşitli fakülteler ve bölümlerle öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır. Üniversitede bulunan bölümler arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

1. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi​

Bu fakültede İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri gibi bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler, öğrencilere ekonomi, işletme ve yönetim alanlarında eğitim imkanı sunar.

2. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi​

Bu fakültede Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği gibi teknik bölümler bulunmaktadır. Ayrıca Kimya, Biyoloji, Matematik gibi doğa bilimleri alanlarında da bölümler mevcuttur.

3. Edebiyat Fakültesi​

Bu fakültede Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih, Psikoloji gibi sosyal ve beşeri bilimler alanlarında bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler, öğrencilere dil, edebiyat, tarih ve psikoloji gibi konularda eğitim imkanı sunar.

4. Hukuk Fakültesi​

Bu fakültede öğrencilere hukuk alanında eğitim verilmektedir. Hukuk Fakültesinde Temel Hukuk Bilimleri, Özel Hukuk, Ceza Hukuku gibi dersler bulunmaktadır.

5. İlahiyat Fakültesi​

Bu fakültede İslami İlimler, İslam Hukuku, İslam Tarihi gibi alanlarda eğitim verilmektedir. İlahiyat Fakültesi, öğrencilere dinî bilgiler ve ilahiyat konularında derinlemesine bir eğitim sunar.

6. Sağlık Bilimleri Fakültesi​

Bu fakültede Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik gibi sağlık alanlarında eğitim veren bölümler bulunmaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlık hizmetleri konusunda bilgi ve beceriler kazandırır.

7. Eğitim Fakültesi​

Bu fakültede öğrencilere sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, rehberlik ve psikolojik danışmanlık gibi eğitim alanlarında eğitim verilmektedir.

8. Güzel Sanatlar Fakültesi​

Bu fakültede resim, heykel, grafik tasarım gibi sanat alanlarında eğitim verilmektedir. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yaratıcı ve estetik beceriler kazandırır.

9. Spor Bilimleri Fakültesi​

Bu fakültede spor eğitimi, spor yönetimi, antrenörlük gibi spor alanlarında eğitim verilmektedir. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine sporun teorik ve pratik yönlerini öğretir.

10. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu​

Bu yüksekokulda turizm işletmeciliği ve otelcilik alanlarında eğitim verilmektedir. Öğrencilere turizm sektörü ve otelcilik hizmetleri konusunda bilgi ve beceriler kazandırılır.

11. Meslek Yüksekokulları​

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde çeşitli meslek yüksekokulları bulunmaktadır. Bu yüksekokullarda çeşitli mesleklerin eğitimi verilmektedir. Örneğin, Adalet Meslek Yüksekokulu, İş sağlığı ve güvenliği Meslek Yüksekokulu, Elektrik-Elektronik Teknolojisi gibi.

12. Diş Hekimliği Fakültesi​

Bu fakültede diş hekimliği eğitimi verilmektedir. Öğrencilere diş sağlığı, tedavisi ve diş hekimliği alanında bilgi ve beceriler kazandırılır.

13. Veteriner Fakültesi​

Bu fakültede veterinerlik eğitimi verilmektedir. Öğrencilere hayvan sağlığı, tedavisi ve veterinerlik alanında bilgi ve beceriler kazandırılır.

14. Fen-Edebiyat Fakültesi​

Bu fakültede biyoloji, matematik, fizik, kimya gibi fen bilimleri alanlarında eğitim verilmektedir. Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilere temel bilimler konusunda geniş bir perspektif sunar.

15. Ziraat Fakültesi​

Bu fakültede tarım, tarım makineleri, tarım ekonomisi gibi ziraat alanlarında eğitim verilmektedir. Öğrencilere tarım sektörü ve tarımsal üretim konularında bilgi ve beceriler kazandırılır.

16. İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksekokulu​

Bu yüksekokulda iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim verilmektedir. Öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, risk analizi, iş kazaları gibi konularda bilgi ve beceriler kazandırılır.

17. Sosyal Bilimler Enstitüsü​

Bu enstitüde sosyal bilimler alanında yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Öğrencilere sosyal bilimler alanında derinlemesine araştırma yapma imkanı sunulur.

18. Sağlık Bilimleri Enstitüsü​

Bu enstitüde sağlık bilimleri alanında yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Öğrencilere sağlık alanında ileri düzeyde bilimsel araştırma yapma imkanı sunulur.

19. Fen Bilimleri Enstitüsü​

Bu enstitüde fen bilimleri alanında yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Öğrencilere fen bilimleri alanında ileri düzeyde araştırma yapma imkanı sunulur.

Mehmet Akif Ersoy Da Hangi Bölümler Var?​

Mehmet Akif Ersoy İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi bölümleri bulunmaktadır.
Mehmet Akif Ersoy Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi bölümleri de mevcuttur.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde İşletme, Psikoloji, Biyoloji, Kimya, Fizik bölümleri de bulunmaktadır.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik, Bilgisayar Mühendisliği gibi bölümler de yer almaktadır.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, İstatistik bölümleriyle de öğrencilere eğitim vermektedir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi‘nde İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi bölümleri bulunmaktadır.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi‘nde Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi bölümleri de mevcuttur.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi‘nde İşletme, Psikoloji, Biyoloji, Kimya, Fizik bölümleri de bulunmaktadır.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi‘nde İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik, Bilgisayar Mühendisliği gibi bölümler de yer almaktadır.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi‘nde Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, İstatistik bölümleriyle de öğrencilere eğitim verilmektedir.