Miraç Kandili İçin Okunacak Dualar

Miraç Kandili İçin Okunacak Dualar
0
10

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Miraç Kandili İçin Okunacak En Güzel Dualar

Peygamber Efendimizin Miraça çıktığı gece Miraç Kandili olarak kutlanmaktadırMiraç gecesinde 5 vakit namaz farz kılınmıştırBu mübarek geceyi en iyi şekilde ihya etmenin yoluÖncelikle namaz kılmalı peşinde Kuranı kerim okunmalı bol bol pişmanlık istiğfar getirilip dua etmeliyiz

Recep ayının 27 gecesi olan Miraç Kandilinde oniki rek'at nafile namaz kılınması uygun görülmüştürKılınan Namazın her rekatında Fatiha okuyaral gerisinde bir süre daha okuyp iki rekatta bir selam verilmelidirBu gecenin gündüzünüde oruçlu geçirmenin fazileti çok büyüktür

Keza Miraç kandilinde şöyle dua edilebilir;
Allahım beni ve soyumdan gelecekleri namazı sürekli kılanlardan eyle;

Rabbimiz! Duamı da kabul eyle

Allahım Açık Konuşmak Gerekirse kendime zulmettim Beni Bağışla

Allahım Beni Bağışla ve acınacak şey et! Sen merhametlilerin en hayırlısısın

Peygamberimiz Efendimiz (SAV) Allahım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet

Estağfirullâhe'lAzîme'llezî la ilahe illâ hû elHayyü'1Kayyûmu ve etûbü ileyh Tevbete abdin zâlimin linefsihî lâyemlikü linefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ

Anlamı ;
Yaşam sahibi olan, her şeyi yöneticilik edip ayakta tutan, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allah'tan mağfiret dilerim Kendi nefsine zulmetmiş kulun tevbesi gibi Ona tevbe ederim O Kadar bir kul oysa, kendi nefsi adına ne ölüme, ne hayata ve ne de bitmiş dirilmeye sahip değildir

Allahım bu kutsal gecde yapılan bütün duaları kabul eyle

Amin *

Üst Alt