Son konular

Mübariz Mansimov'un kardeşi diyor ki!

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
42
Coin
256,938
[SIZE=+0][/SIZE]Mübariz Mansimov'un kardeşi diyor ki!

[SIZE=+0][/SIZE]
Dolar milyarderi Mübariz Mansimov'un 'kardeşim' dediği, Yıldırım Demirören'in listesinde yer alan Alaattin Aykaç, “Borçlar bize rahatsızlık vermiyor. Beşiktaş tüm sıkıntıları aşar. Yeni Kartal Yuvası yolda. Stadımızı yenileyeceğiz” diye konuştu.

Başkanlık koltuğuna bir kez daha oturmak için güçlü bir oluşturmak isteyen Yıldırım Demirören, dolar milyarderi Mübariz Mansimov’la uzun süre yöneticilik konusunda görüşmelerde bulunmuştu. Ancak Azerbaycan Futbol Federasyonu’nun başına geçmeyi planlayan Mansimov, CEO’su Alaattin Aykaç’ı işaret etmiş ve Başkan Yıldırım Demirören’den listesine almasını istemişti. Seçime sayılı günler kala Aykaç hem projeler, hem de kulüple ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. İşte Aykaç’ın gözünden Beşiktaş...

‘Tüm borçları öderiz’
“Yıldırım Demirören uzun yıllar kulübün ayakta kalması, yeni yatırımlar yapabilmesi için önemli bir destek verdi. Bu sayede Beşiktaş banka faizleriyle borçlanmaktan kurtuldu. Borçlar bana bir rahatsızlık vermiyor. Beşiktaş’ın gücü bu borçları ödemeye yeterli. İnsanlar çalışmadan hata yapmazlar. Amacımız daha profesyonel bir yapı, daha sesli bir yapı oluşturabilmek. Bütün branşlarda profesyonelleri iş başına koymak. Yönetim Kurulu da denetim anlamında kullanmak. Yönetici arkadaşların işlerini kolaylaştırmak. Beşiktaş’taki tüm kontrolü daha iyi ele alabilmek. ”

‘Mustafa Denizli’nin kalmasını istiyoruz’
Günlük başarıların Beşiktaş gibi büyük kulüpler için geçerli olmadığını dile getiren Alaattin Aykaç, teknik direktör Mustafa Denizli’ye de destek verdi. Aykaç, “Kulüpte uzun vadeli çalışmalar yapılması gerekiyor. Bunun için mevcut teknik ekibe sezon ortasında içinde değişiklik yapılmasına karşıyım. Sayın Denizli, geçen yıl iki kupa kazandırmış Türkiye’nin en iyi hocalarından biri. Yolumuza kendisiyle birlikte devam etmeyi düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

‘Sadece futbol yeter’
“Sosyal faaliyetler açısından Beşiktaş sadece bir futbol kulübü değil. Diğer branşlarla birlikte diğer amatör branşlara da destek vermesi gerekiyor. Yıllık bu branşlara giden 10 milyon dolarlık bir bütçe var. Bu da sponsorluk gelirleriyle desteklenmesi halinde Beşiktaş’ın futboldan kazandıkları kulübe yetecektir. Bunun artırılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Beşiktaş’ın mevcut marka değeri sponsorluk gelirlerin çok daha üzerinde olduğuna inanıyorum.”

‘Sırada Yeni İnönü Stadı var’
“Fulya projesi gerçekten çok önemli bir icraattı. Ancak sırada Yeni İnönü Stadı var. Amacımız Beşiktaş’ın mabedi olan İnönü Stadı’nın yenilenmesi. Bugün Avrupa’da bütün büyük kulüplerin en önemli gelir kaynağı statlarıdır. Sabit gelir olmadan, taraftar desteği alamayan kulüplerin yaşayabilmeleri gerçekten çok zor. İnönü Stadı’nın yenilenmesi projesine büyük ağırlık vereceğiz. Bunun için her türlü altyapıyı sunacağız. En büyük amacımız, bu stadyumu en kısa zamanda bitirmektir. Çünkü yeni stadın yapılması, kulübe yeni bir Fulya Projesi kadar destek olacaktır, kaynak yaratacaktır”
‘Yine şampiyon oluruz’
“Geçen sezonu çok başarılı bir şekilde kapattık. Hem şampiyonluğa ulaştık, hem de Türkiye Kupası’nı kazandık. Şimdi önümüzde ligin ikinci yarısı var. Ben Beşiktaş’ın şampiyonluk şansını çok yüksek görüyorum. Ayrıca puan cetvelinde üst sıralardaki takımlarla da aradaki farkın kapanacağını düşünüyorum. Örneğin dünya futbolunda çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Mesela İspanya Kupası’nda dünya devleri Barcelona, Real Madrid gibi takımlar elendi. Futbolda ne olacağı hiç belli olmuyor. Ben ligdeki şansımızı çok yüksek görüyorum ve sezon sonunda Beşiktaş’ın tıpkı geçen sezon olduğu gibi şampiyonluğa ulaşacağına tüm kalbimle inanıyorum.”

Tolga Özbek (DHA)

Fanatik