Son konular

Münir Kutluata

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Münir Kutluata, 10 Mayıs 1946'da Bolu Akçakoca'da doğdu. Babasının adı Celalettin, annesinin adı Fatma'dır. İktisatçı ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Doktora eğitimini fakültede tamamladı. Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde asistan olarak göreve başladı. ABD Oklahoma State Üniversitesi'nde çalışmalar yaptı. Ohio State Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak görev aldı. 1978'de Doçent, 1988'de Profesör oldu. Bölüm Başkanlığı, Enstitü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İktisat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini üstlendi. Bir araştırma kuruluşunun koordinatörü olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyeliği görevine geri dönerek "İktisat Politikası" Anabilim Dalı Başkanı oldu. Bir kitabının yanı sıra, çeşitli araştırmaları ve iktisadi konuda çok sayıda makalesi yayınlandı. İyi düzeyde İngilizce bilen Kutluata, evli ve 3 çocuk babasıdır.

TBMM

Similar threads

• Soru
Sait Açba, 10 Temmuz 1950'de Kütahya'da doğdu. Babasının adı Ömer, annesinin adı Makbule'dir. Mali İktisatçı ve Öğretim Üyesi; Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi. Doktora eğitimini, Anadolu Üniversitesi Afyonkarahisar İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde 1985 yılında...
Cevaplar
0
Görüntüleme
36
  • Soru
Dilaver Cebeci Kimdir - Dilaver Cebeci Resimleri - Dilaver Cebeci Biyografisi - Dilaver Cebeci Hakkında Dr. Dilâver Cebeci, (d. 1943, Gümüşhane - ö.29 Mayıs 2008). Şair, Yazar, Akademisyen. 1970 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Aydın'da öğretmenlik ve Halk Eğitimi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Reşit Emre Kongar, 13 Ekim 1941'de İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şişli Terakki Lisesinde gören Emre Kongar, 1958-1959 öğretim yılında mezun oldu. 1963 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat Bölümü'nü bitirdi. 1964 yılında Birleşmiş Milletler bursu ile Sosyal...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
  • Soru
Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960'da, Kahramanmaraş'ta doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Saniye'dir. Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, doktorasını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Atilla Karaosmanoğlu Kimdir - Atilla Karaosmanoğlu Resimleri - Atilla Karaosmanoğlu Biyografisi - Atilla Karaosmanoğlu Hakkında Atilla Karaosmanoğlu (d. 1931, Manisa, Türkiye), Türk siyasetçi. Karaosmanoğulları ailesindendir. Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt