namaz ile ilgili ayetler

namaz ile ilgili ayetler
0
22

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
namaz ile ilgili ayetler

1)Rabbim beni namazında surekli kıl soyumdan olanlarıdaRabbimiz duamı kabul buyur(İbrahim suresi 40)

2)Namazları ve orta namazını(ustlerine duşerek titizlik gostererek)koruyun ve Allaha gonulden boyun eğiciler olarak(namaza)durun(bakara suresi 238)

3)Onlarki Allah anıldığı zaman kalpleri urperir;kendilerine isabet eden musibetlere sabredenler,namazı dosdoğru kılanlar ve rızık olarak verdiklerimizden infak edenlerdir(hac suresi 35)

4)İman etmiş kullarına soyle:alışverişin ve dostlugun olmadıgı o gun gelmezden evvel dosdogru namazı kılsınlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve acık infak etsinler(İbrahim suresi 31)

5)Ehline(ummetine)namazı emret ve onda kararlı davranBiz senden rızık istemiyoruz biz sana rızık veriyoruz sonucta takvanındır(Taha suresi 132)

6)Allah Resulu(sav)buyurdularki: Namaz dinin diregidirKim namazını kılarsa dinin direwgini dikniş olurKimde namazını kılmazsa dinin diregini yıkmıs olur

7)Allah resulu (sav)buyurdularki Allahın en cok sevdiği amel vaktinde kılınan namazlardır

8)Onlarki yeryuzunde kendilerini yerleştirir iktidar sahibi kılarsak,dosdogru namazı kılarlar,zekatı verirler,magrufu emrederler,munkerden sakındırırlarButun işlerin sonu Allaha aittir(Hac suresi 41)

9)Sabır ve namazla yardım dileyin bu şuphesiz husu duyanların dısındakiler icin agır (bir yuk)dır(Bakara suresi 45)

10)Suclugunahkarları;Sizi su cehenneme surukleyeniten nedir?onlar biz namaz kılanlardan değildik dediler(mudessir suresi 43)

11)Peygamber(sav)buyurdularki;namaz dinin diregi, muminin miracı, cennetin anahtarı ve gozumun nurudur

12)Sana kitaptan vahyedileni oku ve namazı dosdogru kıl gercekten namaz cirkin utanmazlıklardan alı koyarAllahı zikretmek ise muhakkak en buyuk (ibadet )turAllah yaptıklarınızı bilir(ankebut suresi 45)

13)Gercekten ben Allahım benden baksa ilah yoktur;su halde bana ibadet et ve beni zikretmek icin dosdogru namaz kıl(Taha suresi 14)

14)Onalar gaybe inanırlar namazı dosdogru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler(Bakara suresi 3)

15)Ey iman edenler Sabırla ve namazla yardım dileyinGercewkten Allah sabredenlerle beraberdir(Bakara suresi 153)

16)Ey Meryem Rabbine ibadet et;secdeye kapan (onun huzurunda)egilenlerle beraber sende egil(ali imran suresi 43)

17)De ki:Şuphesiz benim namazım ibadetlerini dirimin ve olumum alemlerin Rabbi olan Allahın dır(Enam suresi 162)

18)Onlar namazı dosdogru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler(enfal suresi 3)

19)Nerde olursam(olayım)beni kutlu kıldı ve hayat surduğum muddetce bana namazı ve zekatı emretti(Meryem suresi 31)
20)Dosdogru namazı kılın ,Zekatı verin ve elciye itaat edin umulurki rahmete kavusturulmus olursunuz

Üst Alt