Son konular

NÖRAL TERAPİ

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
35
Coin
256,935
Hacemat akupunktur kortizon ötesi bir tedavi şekli …

Nöralterapi, otonom diğer bir adıyla vejetatif sinir sistemine etki ederek vücudun iç dengesine kavuşmasını sağlayan lokal (bölgesel) bir enjeksiyon yöntemidir. Aynı zamanda vücudun tamir sistemlerini de harekete geçirerek bedenin kendi kendisini tedavi etmesine izin verir. Bu nedenle de etkileri kalıcıdır.
Vejetatif Sinir Sistemi vücudun tüm otonomik (istemsiz) işlevlerini düzenleyen sistemin bir parçasıdır. Kalbin çalışması, kan basıncının kontrol edilmesi, hormonların düzenlenmesi, sindirim sisteminin çalışması, bağırsak hareketleri, idrar çıkartılması, cinsel işlevler, adet görme, terleme ve vücut sıcaklığının ayarlanması gibi temel işlevler hep bu sistem aracılığıyla yapılmaktadır. Hastalıklarımızın ve geçmeyen ağrılarımızın temelinde otonom sinir sisteminde biriken hasarlar yer almaktadır. Bu duruma yaşamımız boyunca geçirdiğimiz mikrobik hastalıklar, ameliyatlar, kazalar, fiziksel ve psikolojik travmalar neden olmaktadır. Bademciklerimiz iltihaplandığında, sinüzit geçirdiğimizde veya sezeryan ameliyati olduğumuzda o bölgedeki sinirler etkilenir. Yaşam boyu kalıcı olan bu hasarlar daha sonra gelişen hastalıklarımızın temelini oluşturmaktadır. Nöral terapi bu bozuklukları düzelttiği için tüm hastalıklarda etkili ve kalıcı bir tedavi sağlar. İlaçlarla sağlanamayan bu etkiyle hastalığı kaynağından tedavi etmek mümkündür.
Otonom sinir sistemi her hücreye ulaşan, her hücrenin bilgisini tüm vücuda anında ulaştıran ve çalışmalarını kontrol eden bir biyoelektriksel ağdır. Bir insandaki bu ağı ucuca eklediğimizi varsayarsak dünyanın etrafını 12 defa dolaşabilir uzunluktadır. Bu ağdaki bozukluklar tüm hastalıklarımızın temelini oluşturur. Nöral terapi vücudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ (network) yapısında olan otonom sinir sisteminin uyarılması ve düzenlenmesini (regulasyonunu) sağlar. Böylece vücudun iç dengesi sağlanmakta, hücreler üzerindeki olumsuz etki kaldırılmakta ve hücrelerin normal çalışması sağlanmaktadır
Uygulama sırasında yapılan enjeksiyonlar direk sinirler içine değil, sinirlerin en yoğun bulunduğu cilt altı bölgelerine yapılmaktadır. Bu nedenle yan etkisi yok denecek kadar azdır.
Nöral terapi çocuk ve yaşlılar dahil olmak üzere her yaşta hastaya uygulanabilir. Tansiyon, şeker, kalp vb. hastalıklar ve hastanın kullandığı ilaçlar tedaviye engel değildir. Sadece kortizon kullanan hastalarda vücut tümden baskılandığı için etkinliği azalır. Kanı sulandırıcı coumadin kullananlarda ise bazı uygulamalarda dikkatli davranılır. Nöral terapide kullanılan lokal anestezik ısırgan otu ve acıbademden elde edilmektedir. Bu nedenle hamileler, emziren anneler bile tedaviye rahatlıkla alınabilir.
Doğal bir tedavi olarak kabul edilen Nöral Terapi ilaç tedavisi değildir. İğnelerdeki kısa etkili lokal anestezik maddenin anestezik etkisinden değil, otonom sinir sistemi üzerinde oluşturduğu uyarıdan faydalanılır. İğne cilde yapılır yapılmaz bu uyarı sinir ağında yayılır ve eskiden kalmış sinir hasarlarının hepsi biyoelektriksel olarak düzeltilir.

Bazı hekimler tarafından vücuda yapılan iğne tedavileri ile karıştırılmamalıdır. Bu uygulamalarda genelde kortizon, ağrı kesici veya dokuyu uyuşturmaya yönelik ilaçlar vardır. Bu tedavilerin etkileri kısıtlı ve geçici olmaktadır. Nöral terapi tamamen farklı, biyofiziksel bir etki ile vücutta kalıcı düzenleme yapmaktadır.

Geleceğin tıbbı olarak kabul edilen regülasyon tıbbı vücuda dışarıdan olumsuz bir etki (ilaç vb) yüklemeden sadece fiziksel uyarı ile düzenleme yapar. Regüle edilen vücut kendisini olağanüstü bir hızla düzeltir

Nöral terapi bir bilim dalı olarak batı tıbbı içinde yer almaktadır. Almanya başta olmak üzere Avusturya ve Fransa’da yaygın kullanılmaktadır

Nöralterapinin Kullanıldığı Hastalıklar:
1-Migren ve baş ağrılarını tedavisi
2-Boyun, sırt ve bel ağrıları gibi kas kökenli ağrıların tedavisi
3-Bel ve boyun fıtıklarında ağrının giderilmesi
4-Eklem hastalıkları (menisküs yırtılması, eklem içindeki sıvının azaltılması, sporcu yaralanmaları)
5-Sinir basısına bağlı oluşan ağrıların tedavisi
6-Romatizmal hastalıkların tedavisi
7-Allerjik astım ve allerjik rinit gibi allerjik kökenli hastalıkların tedavisi (bağışıklık sistemindeki denge bozukluğu)
8-Tiroid hastalıklarının tedavisi
9-Menapoz sıkıntılarının giderilmesi
10- Adet düzensizlikleri ve şiddetli adet sancılarının tedavisi
11-Hormonal bozukluğa bağlı üreme sorunları
12-Kronik tonsillit (geçmeyen boğaz iltihabı) tedavisi
13-Kronik sinüzit tedavisi
14- Fibromyalji (yaygın kas ağrıları), devamlı yorgunluk hissi ve halsizlik tedavisi
15-Depresyon ve panik atak gibi ruhsal hastalıkların tedavisi
16-Kronik kabızlık tedavisi
17- Bağırsak hastalıklarını tedavisi (irrtabl kolon sendromu, ülseratif kolit ve crohn)
18-Yüz felci tedavisi
19-Trigeminal nevralji tedavisi
20-Spor yaralanmaları tedavisi
21-Vücudun toksinlerden arındırılması
22-Anti-aging (yaşlanmanın önlenmesi)

NÖRAL TERAPİ İLE İLGİLİ HASTA YORUMLARI

R.Ö 39 yaşında bayan
Uzun yıllardan beri migren baş ağrısı çekiyordum.16 yıllık evliliğim süresince bebeğim olmadı ve 5-6 yıldır gördüğüm tüp bebek tedavileri nedeniyle aşırı kilo aldım sinirlerim çok yıprandı ,üstelik kaliteli bir yumurtada oluşmadığı içinde hiçbir tüp bebek tedavisinde birinci aşamadan öteye geçemedik .defalarca denedik maddi manevi ve psikolojik olarak yıprandim migren ağrılarım çok arttı dayanılmaz oldu.yüzüm asık hiç gülmüyor çevremdekilerle de iletişimim bozulmuştu.Çok karamsar mutsuz ağrılar içinde anlamsız şekilde yaşayan biri olmuştum .Tam o günlerde televizyonda bir programda Dr. OĞUZ nöralterapi diye bir tedavi metodu ile migren hastalığının son bulduğunu ve migrenin artık tedavisi olduğunu anlatıyordu,dikkatle dinledim ve adını not ettim daha sonra internetten kendisine ulaştık randevu aldık muayenehanesine geldik açık söylemem gerekirse çok umutlu değildim. Ama Dr.OĞUZ güler yüzü sevecen davranışı hastalarına gösterdiği ilgi beni kendisine hayran bıraktı artık ona ve nöralterpi tedavisine inanıyordum .İnaçlarım boşa çıkmadı ,onun beslenme eğitimi ve bana verdiği özgüven ve motivasyonu ile kilolarım yavaş yavaş gitti.migren ağrılarım yok oldu diyebilirim ,ve uzun yıllardan sonra ilk defa kaliteli bir yumurtam oluştu,artık insanlarla iyi diyalog kurabiliyorum psikolojim çok düzeldi saygıdeğer doktorum sayesinde hayata pozitif bakıyorum.umutluyum .rüzgarda güneşte başım ağrımıyor arkadaşlarımla günlere devam ediyorum başım ağrımıyor moralim çok iyi eşim arkadaşlarımda bu durundan çok memnun herkese nöralterapiyi ve Dr.OĞUZ ile tanışmalarını tavsiye ediyorum Doktoruma da çok teşekkür ediyorum inşallah uzun yıllar herkese şifa dağıtır.
T.R 69 yaşında erkek hasta
2 yıl öce prostattan ameliyat oldum idrar yapmada hala zorlanıyordum ve çok az miktarda idrar yapıyordum sık tuvalete çıkıyordum geceleri de defalarca tuvalete gitmek uyku düzenimi iyice bozmuştu , bir gün gazetede nöralterapinin sadece ağrı tedavisi olmadığını prostat sorunlarında ve cinsel sorunlarda da çözüm olduğunu okudum ve Dr.OĞUZ ile bu vesile ile tanışmış oldum iyi ki de tanışmışım tanışmamıza vesile olanlardan ALLAH razı olsun hayatım değişti artık idrar için tuvalet kapısı beklemiyorum seyrek olarak tuvalete gidiyorum ve bir seferde yaptığım taptığım idrar miktarı öncekine göre beş misli attı ve gece bazen bir kere tuvalete kalkıyorum bazen hiç kalkmıyorum o yüzden gece uykularım düzeldi düzelen sadece uykularım değil tabiî ki eşimle de aram çok iyi ikinci baharımı yaşıyor gibiyim her şey gönlünce olsun sevgili doktorum.
A.R 42 yaşında bayan
Kendisine daha önce tedavi olan bir arkadaşım her zaman övgüyle bahsettiği Dr.OĞUZ ile beni tanıştırıp çok yönlü değişimime neden olduğu için önce bizi tanıştıran arkadaşıma teşekkür ediyorum sonra da bana çeşitli konularda yardımcı olan dünyada tanıdığım en güvenilir insanlardan biri olan hayatımda yepyeni sayfalar açan melek doktoruma teşekkür ediyorum.Fibromyaji ağrılarımdan kurtuldum uzun zamandır psikiyatri doktorunun verdiği ilaçlarım nerdeyse beşte birine indi aynı zamanda aile danışmanı olan Dr. OĞUZ terapileri sayesinde kızımla bozuk olan iletişimim düzeldi. benim doktorum çok amaçlı bir doktor , hem ağrılarımı geçirdi hem psikolojim düzeldi,ailemle iletişimim çok iyi ,ve de cildim çok güzelleşti kendimi 15 yaş daha genç ve harika hissediyorum iyi ki varsınız DR OĞUZ uzun yıllar sizinle sağlıklı ve genç kalacağıma inanıyorum ,teşekkürler…..
4-U.H 47 Yaşında Bayan
DR OĞUZ ile ilk defa görüşmeye geldiğimde benim ; sinüzitim, alerjim, barsak sorunlarım (kabızlık ve gaz) bel fıtığım sırt ağrılarım el titremelerim , diz ağrılarım ,tenisçi dirseğim, uyku bozukluğum var diyerek ona on tane hastalığımı anlattım ve bütün bu şikayetlerim için değişik zamanlarda Kulak Burun Boğaz,dahiliye,gastroentroloji,ortopedi,fizik tedavi, nöroloji ve psikiyatri olmak üzere yedi ayrı uzman hekime tedavi olduğumu söyledim ama hala tam iyileşmeyip şikayetlerimin çoğunun devam ettiğini söyledim . Şimdi nöralterapinin bana iyi geleceğini , konuyu anladığımı ama bu on şikayetimin her biri için beş seans tedavi olsa elli seans maddi manevi nasıl geleceğimi sorduğumda aslında konuyu tam anlamadığım ortaya çıktı. Çünkü nöralterapi ile hastalıklar teker teker değil insan bütün olarak tüm bedeninin aynı anda tedavi edildiğini öğrenince sevinçten uçtum ilk defa tüm hastalıklarıma aynı anda tek bir hekim tarafından tedavi yapılacaktı ve öylede oldu ilk birkaç seanstan sonra şikayetlerim azalmaya başladı 7-8 seanstan sonrada tamamen geçti diyebilirim, çok mutluyum doktorumu çok seviyorum ALLAH ondan razı olsun.
38 yaşında bayan
Önceleri özel sorunumu yazmak istemedim ama DR OĞUZ adımın tamamen gizli kalacağını söyleyince yazmayı kabul ettim DR OĞUZ a migren ağrılarım için gittim 15 yıllık evliydim neden çoçuğumun olmadığını sorduğunda ağrılarım için çok ilaç içtiğimi bu sebeple hamile kalmaya cesaret edemediğimi söyledim ama bir seans sonra DR OĞUZ benim söylemeye cesaret edemediğim hatta yalan söylemek zorunda kaldığım sorunumu tedavi sırasında ameliyat ve yara izlerimden anladı ve vajinismus sorunumu teşhis etti , bana sorduğunda onun güvenilir ve pozitif davranışı karşısında yıllardır tedavisini bulamadığım vajinismus sorunumu anlattım 15yıldır eşimle cinsel birlikteliğim olamamıştı DR OĞUZ bu sorunumu tedavi edebileceğini söylediğinde ağlamaktan kendimi tutamamıştım ona güvendim her şey yolunda gitti bu seferki tedavi başarılı oldu DR OĞUZUN HAKKINI ödeyemem şimdi eşim ve ben çok mutluyum binlerce yüz binlerce teşekkürler
H .S 77 yaşında bayan
Hasta olarak annemi DR OĞUZA GETİRDİĞİMDE ÇOK UMUTSUZDUK ÇÜNKÜ DİZ KIKIRDAKLARINDA aşınma nedeniyle ameliyat önerilmişti annem ağrıdan duramıyor bastonla zor yürüyordu merdiven asla çıkamıyordu. DR OĞUZU show t.v haber bülteninde izlemiştim annem yaşlı olduğu için ameliyata sıcak bakmıyorduk DR OĞUZU televizyonda Nöralterpi tedavisinin ağrılara diz aşınmalarına iyi geldiğini anlatmıştı . Kendisi bize bu tedaviyi uzunca anlattı ona güvendik anneme, nöralterapi yanında dizine proloterapi denen bir tedavi ve kendi kanından PRP kök hücre tedavisi de denen yöntemleride uyguladı şimdi annem bastonsuz ağrısız bir şekilde yürüyor .DR OĞUZ annemden ve biz çocuklarından o kadar çok dua aldı ki bütün işleri rast gitsin eli şifalı hastaları bol olsun iyiki varsınız DR OĞUZ sizin gibi insanlar hep var olsun.
N.E 50 yaşında bayan
Aşırı terlemelerim vardı ama bildiğiniz koltuk altı terlemesi değil, her gece iki defa pijama ve çarşaf değiştiriyordum , hiçbir gezmeye gidemez olmuştum gündüzde krizler halinde terlemelerim vardı eşimle ayrı yataklarda yatmak zorundaydım kabus gibi yaşarken DR OĞUZ ile tanıştım önceden ona tedavi olmuş biriyle tesadüfen karşılaşmam hayatımı değiştirdi .bozulmuş olan hormon dengemi düzenledi aile yaşantım ve sosyal yaşantım yeniden normalleşti şimdi DR OĞUZ ile arkadaş olduk muayenehanesine sık sık gidip zarif yardımcısının pişirdiği kahveyi yudumlarken onun hep devam ettiği yeni eğitimleri ve gittiği seminerlerden edindiği yeni bilgileri paylaşmak okadar keyifli ki umarım her derde deva bu güler yüzlü iyi insanla her ihtiyacı olan karşılaşır doktorluğu kadar dostluğu da mükemmel insana saygı ve sevgilerimle
G.G 68 yaşında bayan
40 lı yaşlarımdan önce kondu bu hayatımı kahreden romatoit artrit teşhisi,uzun yıllar kortizon ve diğer o bilinen ağır romatizma ilaçları karaciğerimi bozdu bu kadar ilaca rağmen dizlerim ellerim şiş ve şekilleri bozuktu birgün ALLAHIMA şükürler olsun DR OĞUZU tanıdım insanlığı mükemmel doktorluğu ile bize kucak açtı nöralterpi tedavisine başladı o sıralarda bir haftalığına nöralrerapi eğitimi ve sempozyumu için Almanyaya gitti onun gelişini dört gözle bekledim çünkü ağrılarım hafiflemiş dizlerimin şişliği azalmıştı, Almanyadan dönünce tedavilerime devam ettik her geçen gün daha da iyi oldum dizlerim gençliğimdeki gibi düzgün ağrılarım yok denecek kadar nadir moralim iyi oldu.hele son zamanlarda verdiği o küçücük homeoptik ilaçtan sonra çok daha iyi oldum romatoit artriti olanlar, romatizması olanlar DR OĞUZ tedavilerini mutlaka deneyin şükürler olsun böyle bir doktorum var ,böyle bir tedavi var teşekkür ederim size DR OĞUZ
R.K 32 yaşında bayan
Evli, 12 ve 8 yaşlarında iki kızım var kendimi bildim bileli gece yatağımı ıslatıyordum evlenince bırakır inancı ile beni evlendirdiler eşimin haberi yoktu ilk birkaç ay eşim anlamasın diye geceleri uyumadım
Sabah eşim işe gidince uyudum bu uzun sürmedi kısa bir süre sonra ortaya çıktı, eşim yıkıldı ben yalancılıkla suçlandım ALLAHtan eşim beni boşamadı 14 yıl boyunca bevliyeci,nörolog,psikiyatrist olmak üzere pek çok doktordan yardım aldım ama sorunum ne yazık ki çözümlenmedi Bir gün DR OĞUZ ile tanıştım ona öyle güvendim ve inandım ki yapılan tedavi boşa çıkmadı artık en güzel pijamalarımı giyip eşimin yanında gururla yatıyorum misafirliğe gidince yatıya kalabiliyorum çocuklarım görmesin diye erkenden kalkmak zorunda değilim, bir film gibi bazen yaşadığım ızdırap dolu günler gözümün önüne geliyor bu sorunu olanlar sakın çekinmeyin lütfen DR OĞUZ ile tanışın size çok Teşekkür ederim DR OĞUZ
İ.A 59 yaşında erkek
Uzun yıllardan beri masa başında stresli bir işim var ,son aylarda ellerimde ve dirseğimdeki ağrı ve uyuşmalar oluştu hatta son haftalarda yaşam kalitemi bozmaya başladı beni muayene eden iki hekim de karpal tünel ve tenişçi dirseği teşhisi koydular ve ameliyat önerdiler ama ameliyat olmadan önce başka çözüm olabilir mi diye araştırdım nöralterapi ve DR OĞUZU tanıdım ameliyat olmaktan kurtuldum bütün şikayetlerim geçti şimdi eniştemde burada tedavi oluyor dizlerindeki ağrı için oda çok memnun iyi ki ameliyat olmamışım teşekkürler DR OĞUZ size iyiki varsınız
33 yaşında bayan
2 yıl önce eşimden ayrıldım zaten iş yerim çok stresli bir yerdi iki olay, beni çok sarstı uyku düzenim bozuldu bütün kaslarımda yaygın ağrılarım vardı bağırsaklarım adeta çalışmıyor gibiydi haftada bir ancak tuvalete çıkabiliyordum moralim sıfırdı umutsuzdum bu ağrıların geçeceğine inanmıyordum
Tam bu sırada Hızır gibi DR OĞUZ imdadıma yetişti .hem yaşam koçluğu hem danışmanlık hem nöralterapi hem sıcak ilgi ve dostluk ferah ve huzur dolu muayenehanesinde bana gösterdiği ilgi , beni yepyeni bir insan yaptı şimdi umutlu ve mutlu bir insanım uykularım düzeldi ağrılarım geçti ,bağırsaklarım çok iyi çalışıyor, DR OĞUZ bağışlama ,af etme çalışmaları sayesinde kırgın olduğum hiç kimse yok herkesi seviyorum başta doktorum olmak üzere, herkese böyle bir doktor dilerim
U.S. 49 yaşında bayan hasta
Gençlik yıllarından beri migrenim vardı. 15 yıl önce myom ameliyatı ve ardından geçirdiğim safra kesesi ameliyatlarından sonra, migren ağrılarım çok şiddetlendi. Bulantı, kusma ve ağrılar yaşantımı çekilmez hale getirdi. Son 1,5 yıldır ağrılarım o kadar şiddetlendi ki, 1-2 kez hastaneye yattım. Ama hiç bir tedaviden kesin sonuç alamadık. Nihayet 6 ay önce nöral terapi ile tanıştım. Beni ağrılardan kurtaracak her çareyi denemeye hazırdım. Sonuç mucizevi oldu. 4 seanstan sonra migren ağrılarını unuttum. Kendimi çok zinde ve sağlıklı hissediyorum. Arkadaşlarım bendeki değişikliği farkettiler. Onlar da şu anda nöral terapi yaptırıyor. İyi ki nöral terapi ile tanışmışım.
K.D. 30 yaşında bayan hasta
Çok uzun yıllardan beri sedef(psoriazis) hastasıyım. 5 ay öncesine kadar duyduğum her tedaviyi denedim. Sedef ile yaşamam gerektiğine kendimi inandırmıştım. Ama bir yaz tatilinde nöral tedavi ile bir arkadaşımın tavsiyesi sonucunda tanıştım. Hayatımın muhteşem olayı gerçekleşti diyebilirim. Özellikle 4 yıl önceki sezeryan ameliyatımdan sonra iyice artan ve vücudu saran sedef hastalığım hemen hemen yok denecek kadar azaldı. Çok mutluyum. İnşallah nöral terapi ile herkes tedavi olur.
K.G. 53 yaşında bayan hasta
7 yıl önce belfıtığı ameliyatı geçirdim. Bel ağrılarım rahatladı ama kabızlık sorunum hat safhada. Karnımda gaz ve şişlik nedeniyle kendimi hamile gibi hissediyorum ve 6-7 aydır menapoza girmek üzereydim. Fakat nöral terapinin ilk seansından sonra, gaz ve kabızlık sorunum geçti. Kıyafetlerim bollaştı. Ardından daha ilginç bir olay oldu. Birkaç seans sonrasında menapoz başlangıcındaydım ama düzenli regl olayım başladı. Kendimi çok genç ve sağlıklı hissediyorum.
K.E. 28 yaşında erkek hasta
Diş tedavisi sırasında tüm vücudumda kaşıntı başladı. Yapılan her türlü ilaç tedavisinden yeterli sonuç alamadım. Yıllardır bağırsaklarımda da sorunlar vardı (kabızlık, gaz gibi). Nöral terapinin iyi geleceği söylendiğinde hemen kabul ettim. Çünkü kaşınmaktan insan içine çıkamıyordum. İlk nöral terapi seansından sonra kaşıntı olayı bitti. Devam eden seanslar sırasında bağırsak sorunlarım da düzeldi. Diş tedavime de devam ettim. Daha önceki bademcik ve diğer ameliyat yerlerim de nöral tedavi ile tedavi edildi. İyi ki nöral terapiyi bana tavsiye etmişler. Şimdi ben de herkese tavsiye ediyorum.
A.D. 14 yaşında erkek hasta (Annesi anlatıyor)
Oğlum A. 6 yaşından beri akşamları yatağını ıslatıyordu. Büyüdükçe bu olaya çok üzülüyordu. İdrar yollarından bir problemi olmadığı söylendi. Çocuk psikiyatristi de tedavi etti ama kısa sürali iyilikler oldu. Tekrar altını ıslatmaya başladı ve çocuğun sosyal yaşantısı hep kesintiye uğruyordu. Günün birinde nöral terapinin faydalı olabileceğini duyduk. 2 seanstan sonra altını ıslatması durdu. İğneli bir tedavi olmasına rağmen oğlum bu tedaviye çok inanmış ve kabul etmişti. Kabus gibi bir olaydan ailecek kurtulduk.
N.M. 52 yaşında bayan hasta
Sağ elimin bileğinde ağrı, güçsüzlük ve uyuşma ile günler süren bir ıstırap sonucu, ortopedist doktorlar tarafından Karpal tunel sendromu teşhisi ile ameliyat önerildi. Geceleri ağrıdan uyuyamıyor, yorganı üzerime çekemiyordum. Ama ben daha önce bel ağrılarımı da nöral terapi ile tedavi ettirmiştim. Hemen aklıma elim için de nöral terapinin faydalı olabileceği geldi. Hemen doktorumu aradım. Muayene etti. İlk seans uygulamadan sonra o ağrı ve uyuşukluk %50 geçti. Akşam rahat uyudum. 3 seanstan sonra ağrı ve uyuşukluk tamamen geçti.
S.D. 49 yaşında bayan hasta
Son yıllarda artan kilolarım ve dizlerimdeki ağrılar bazen yolda bir kaldırımdan çıkmayı bile bana bir azap haline getirmişti. Nöral terapi ile tanışıp, kendimi Nöral terapi tedavisine bırakınca; bütün bu olumsuzlukların 14 yıl önceki sezeryan ameliyatımdan sonra başladığı ortaya çıktı. Bozucu alan denen şeyi öğrendim. Tedavilerim başladı. Ağrılarım bitti. Şimdi kaldırımları değil, merdivenleri bile rahat çıkıyorum. Nöral terapi’nin kireçlenme ve artroz olaylarında da iyi geldiğine çok memnun oldum. Çünkü bu şikeyetlerle tedavi olacak çok arkadaşım var.
T.U. 28 yaşında erkek hasta (Annesi anlatıyor)
Nöral terapiyi ilk defa TV deki bir programda duydum. Oğlum 16 yaşından beri her geçen yıl artan migreni vardı. Sanki haftanın 7 günü nerdeyse 24 saati bulan ağrı ve bulantıları oluyordu. Oğlum sosyal hayattan bile kopmuştu. TV’de duyduğum konu Nöral terapi ile migren tedavisi idi. Oğlum bu tedaviye başladı. 4 seanstan sonra ağrılar çok hafifledi. 6 seanstan sonra tamamen bitti. Migrenin geçtiğine inanamıyordum, artık ağrılar yoktu. Pek çok migrenli yakınıma bu tedaviyi tavsiye ediyorum.