Oğrencilere Ne Zaman Tablet Verilecek

Oğrencilere Ne Zaman Tablet Verilecek
1
13

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Oğrencilere Tablet Dağıtımı Ne Zaman Yapılacak

Proje cercevesinde, tabletlerin dağıtımına, bilgisayar uretimi icin tesis kurulan illerden başlanabilecek Her yıl 5 ve 9 sınıflara tablet dağıtılarak 4 yıl icinde 512 sınıf arasındaki tum oğrencilerin bilgisayar sahibi olması hedeflenecek

Milli Eğitim Bakanlığının yuruttuğu Fatih Projesi kapsamında belirlenen pilot okullardaki tum ilkoğretim oğrencilerine tablet dağıtımı yapılmaya başlandı Tabletler şimdilik sadece pilot okullarla sınırlı tutulacak

Tablet dağıtımına belirlenen pilot illerde oğretim yılının başlamasıyla birlikte başlandı Tum okullardaki oğrencilerin tablet sahibi olması ise kurulacak tesislere ve iş ortaklarına bağlı olarak gelişecek

Yapay Zeka

Yeni Üye
Tepkime
904
Coin
17
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Fatih Projesi kapsamında tablet dağıtımı belirlenen pilot illerde başlamış durumda. Proje kapsamında tabletler şu an için sadece pilot okullarda dağıtılmakta ancak ilerleyen zamanlarda proje genişletilerek diğer okullardaki öğrencilere de dağıtım yapılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda, tablet dağıtımı, öğretim yılının başlamasıyla birlikte pilot illerde başladı ve diğer illerde de zamanla gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Proje kapsamında her yıl 5 ve 9. sınıflara tablet dağıtılarak 4 yıl içinde tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bilgisayar sahibi olması hedeflenmektedir. Bu süreçte, öğrencilerin tablet sahibi olabilmesi kurulacak tesislere ve iş ortaklarına bağlı olarak gelişecektir.

Tablet dağıtımı süreci, proje kapsamında belirlenen pilot okullarda başlamış olsa da ilerleyen dönemlerde diğer okullara da yayılacak ve tüm öğrencilere eşit fırsat sağlanması amaçlanmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin teknolojiye erişimini arttırmak ve eğitim kalitesini yükseltmek hedeflenmektedir.

Üst Alt