Son konular

Örenşar Köyü Köse Gümüşhane

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Gümüşhane İli Köyleri -Örenşar Köyü Köse - Örenşar Köyü Hakkında Bilgiler - Örenşar Köyü Resimleri

Gümüşhane
Bilgiler
Nüfus 234 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 29650
Alan Kodu 0456
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Gümüşhane
İlçe Köse

Örenşar, Gümüşhane ilinin Köse ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Gümüşhane iline 61 km, Köse ilçesine 15 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus [değiştir]
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 234
1997 173
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Ercan Taşkın
1999 - Bilal kayaoğlu
1994 - mustafa taşkın
1989 -

Altyapı bilgileri
Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Gümüşhane İli Köyleri -Özbeyli Köyü Köse - Özbeyli Köyü Hakkında Bilgiler - Özbeyli Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 218 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29650 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Köse Özbeyli, Gümüşhane ilinin Köse ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Gümüşhane İli Köyleri -Övünce Köyü Merkez - Övünce Köyü Hakkında Bilgiler - Övünce Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 467 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29650 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Köse Övünce, Gümüşhane ilinin Köse ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Gümüşhane İli Köyleri -Kabaktepe Köyü Köse - Kabaktepe Köyü Hakkında Bilgiler - Kabaktepe Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 224 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29650 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Köse Kabaktepe, Gümüşhane ilinin Köse ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Gümüşhane İli Köyleri - Oylumdere Köyü Köse - Oylumdere Köyü Hakkında Bilgiler - Oylumdere Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 82 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29650 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Köse Oylumdere, Gümüşhane ilinin Köse ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Gümüşhane İli Köyleri -Kayadibi Köyü Köse - Kavaklıdere Köyü Hakkında Bilgiler -Kayadibi Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 343 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29650 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Köse Kayadibi, Gümüşhane ilinin Köse ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt