Son konular

Osman Çakır

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Osman Çakır, 20 Aralık 1952'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Gülfidan'dır. Öğretim Üyesi; ODTÜ Kimya Bölümü'nü bitirdi. ODTÜ'de başladığı yüksek lisans çalışmasını Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi'nden Fiziko Kimya dalında doktora derecesi aldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne Yardımcı Doçent olarak atandı. 1986'da doçent, 1991'de profesör oldu. Enstitü Müdür Yardımcılığı, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Satınalma Müdürlüğü, İhale Komisyon Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok görevi yürüttü. 1996'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne seçilerek atandı. Üniversitelerarası Kurul Başkanı olarak görev yaptı. Bilim alanında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı dergilerde makaleleri ve kitapları yayınlandı. Haber ve Ortadoğu gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 23. Dönem'de Türkiye-AB KPK Üyesi oldu. İyi derecede İngilizce bilen Çakır, evli ve 2 çocuk babasıdır.

TBMM

Similar threads

• Soru
Osman Çakır hakkında bilgi Osman Çakır biyografiOsman Çakır, 20 Aralık 1952'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Gülfidan'dır. Öğretim Üyesi; ODTÜ Kimya Bölümü'nü bitirdi. ODTÜ'de başladığı yüksek lisans çalışmasını Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Osman Çakır hakkında bilgi Osman Çakır biyografiOsman Çakır, 20 Aralık 1952'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Gülfidan'dır. Öğretim Üyesi; ODTÜ Kimya Bölümü'nü bitirdi. ODTÜ'de başladığı yüksek lisans çalışmasını Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Nevin Gaye Erbatur, 22 Temmuz 1950'de Ankara'da doğdu. Babasının adı M. İbrahim, annesinin adı F. Nimet'tir. Kimya Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Hacettepe Üniversitesi Kimya Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını aynı üniversitede tamamladı. Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Cevdet Erdöl hakkında bilgi Cevdet Erdöl biyografiCevdet Erdöl, 16 Şubat 1958'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babası Hasan bey Annesi Ayşe hanımdır. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi'nden askeri doktor olarak mezun oldu. Ankara GATA'da İç Hastalıkları ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Yahya Doğan, 1 Mayıs 1949'da Gümüşhane Salyazı Beldesi'nde doğdu. Babası Lütfi, annesi Sabire'dir. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Paris l Sorbonne'da yaptı. Ege Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt