Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır?

0
10

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır? Pasta arası kremayı hazırlamak için öncelikle malzemeleri hazırlayın. Kremanın lezzetini artırmak için süt, şeker, un, vanilya ve yumurta sarısını kullanabilirsiniz. Bir tencerede sütü kaynatın. Ayrı bir kapta şeker, un ve yumurta sarısını çırpın. Kaynamış sütü karışıma yavaşça ekleyin. Karışımı tekrar tencereye aktarın ve kısık ateşte pişirin. Sürekli karıştırarak kıvamını kontrol edin. Kıvamı koyulaşan kremayı ocaktan alın ve vanilyayı ekleyin. Soğuması için bir kenara bırakın. Pasta arasına sürmek için hazırladığınız kremayı kullanabilirsiniz.
İçindekiler

Nasıl Pasta Arası Krema Yapılır?​

Pasta arası krema yapmak için öncelikle gerekli malzemeleri hazırlamalısınız. Bu malzemeler genellikle şu şekildedir:
– 2 su bardağı süt
– 1 çay bardağı toz şeker
– 2 yemek kaşığı un
– 2 yemek kaşığı nişasta
– 2 adet yumurta sarısı
– 1 paket vanilin
– 100 gram tereyağı
– İsteğe bağlı olarak kakao veya çikolata
Malzemelerinizi hazırladıktan sonra kremanızı yapmaya başlayabilirsiniz. İşte adım adım pasta arası krema yapma süreci:
1. Adım: Tereyağını bir tencerede eritin.
2. Adım: Erittiğiniz tereyağına unu ekleyin ve kısık ateşte unun kokusu çıkana kadar kavurun.
3. Adım: Un kavrulduktan sonra sütü azar azar ekleyerek sürekli karıştırın.
4. Adım: Karışıma şeker, nişasta ve vanilini ekleyin ve karıştırarak koyulaşana kadar pişirin.
5. Adım: Yumurta sarılarını ayrı bir kapta çırpın. Pişirdiğiniz karışıma azar azar ekleyerek hızlıca karıştırın.
6. Adım: Kremanız kıvam aldıktan sonra ocaktan alın ve soğuması için bir kenara bırakın.
7. Adım: İsteğe bağlı olarak çikolata veya kakao ekleyerek farklı tatlar elde edebilirsiniz.
8. Adım: Kremanız soğuduktan sonra pastanızın arasına sürerek kullanabilirsiniz.
Bu şekilde evde kolayca pasta arası krema yapabilirsiniz. Afiyet olsun!

Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır?​

1. Süt, un, şeker ve vanilyayı tencerede karıştırın.
2. Karışımı sürekli karıştırarak pişirin.
3. Krema kaynayıp koyulaşınca ocaktan alın ve soğuması için bekletin.
4. Soğuyan kremayı mikserle çırpın.
5. Pasta arasına sürmek için hazırladığınız kremayı kullanabilirsiniz.

Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır? Süt, un, şeker ve vanilyayı karıştırın.
Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır? Karışımı sürekli karıştırarak pişirin.
Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır? Kaynayıp koyulaşan kremayı ocaktan alın ve soğuması için bekletin.
Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır? Soğuyan kremayı mikserle çırpın.
Pasta Arası Krema Nasıl Yapılır? Hazırladığınız kremayı pasta arasına sürün.