Son konular

Şarakman Köyü Tosya Kastamonu

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Kastamonu İli Köyleri- Şarakman Köyü Tosya-Şarakman Köyü Resimleri-Şarakman Köyü Hakkında

Şarakman, Kastamonu ilinin Tosya ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: TOSYA - İl: KASTAMONU

Köy Muhtarı: AHMET KİLCİ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
0 366 327 11 32

Cep Telefonu:
0 537 218 14 98

Demografik Bilgiler:

İle Uzaklığı:85 km

İlçeye Uzaklığı:20 km

Rakım:960 m

Posta Kodu :37300 Alan Kodu :0366

Tarihi
Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya
Kastamonu iline 85 km, Tosya ilçesine 20 km uzaklıktadır.

İklim
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 56
1997 41

Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Ahmet Kilci
1999 -

Altyapı bilgileri
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Kastamonu İli Köyleri -Çukurköy Köyü Tosya- Çukurköy Köyü Hakkında - Çukurköy Köyü Tanıtımı - Çukurköy Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 288 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37300 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Tosya Çukurköy, Kastamonu ilinin Tosya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri - Ekincik Köyü Tosya - Ekincik Köyü Hakkında - Ekincik Köyü Tanıtımı - Ekincik Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 506 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37300 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Tosya Ekincik, Kastamonu ilinin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri-Küçüksekiler Köyü Tosya-Küçüksekiler Köyü Resimleri-Küçüksekiler Köyü Tosya Tanıtımı İlçe: TOSYA - İl: KASTAMONU Köy Muhtarı: HASAN ŞAHİN Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0 366 313 48 92 Cep Telefonu: 0 535 203 33 87 Demografik Bilgiler: İle Uzaklığı: 85 km...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri -Çepni Köyü Tosya -Çepni Köyü Hakkında - Çepni Köyü Tanıtımı - Çepni Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 365 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37300 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Tosya Çepni,Kastamonu ilinin Tosya ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri -Ermelik Köyü Tosya - Ermelik Köyü Hakkında - Ermelik Köyü Tanıtımı - Ermelik Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 353 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37300 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Tosya Ermelik, Kastamonu ilinin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt