Son konular

Saruhan Köyü Merkez Denizli

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Merkez Saruhan Köyü - Saruhan Köyü Hakkında - Saruhan Köyü Tanıtımı - Saruhan Köyü Resimleri

Köy Muhtarı: Bilgi yok

Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi yok

Tarihi

Köyün adı saruhan oğullarının uzantısı olarak 1331 kurulan Manisa ve ege bölgesinde kurulan saruhan oğulları beyliğinden gelmistir. 2009 yılındaa denizli belediyesi dunyada ilkkezgörülen yuzde50 imar plan ile köyün topraklarına göz dikmiştir ve tek kat ruhssı vererek bölgedeki tarımı ve köylüyü bitirmiştir

Kültür

Köylüler denizli ile içiçe olduğu için şehir kültüründedir.yakınındaki göveçlik belediyesinin imkanlarını kullanmaktadır göveçlik kadar gelişememiştir

Coğrafya

Denizli merkezine 10 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 - 235
2000 - 167

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım hayvancılık ve dokumacılığa dayalıdır

Altyapı bilgileri

Köy denizli merkeze yakın olduğu için ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi veya acentesi yoktur. Sağlık ocağı veya sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Merkez Burhanlı Köyü Bilgileri - Burhanlı Köyü Hakkında - Burhanlı Köyü Tanıtımı - Burhanlı Köyü Resimleri Burhanlı Köyü Merkez Kastamonu Köyü Kastamonu ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: MERKEZ İl: KASTAMONU Tarihi Burhanlı, Dulkadır yöresindeki en büyük boy olan İmanlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Artvin Borçka Şerefiye Köyü - Şerefiye Köyü Hakkında - Şerefiye Köyü Tanıtımı - Şerefiye Köyü Resimleri Şerefiye, Artvin ilinin Borçka ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: BORÇKA İl: ARTVİN Şerefiye köyü Batum sınırına yakın olup 15 km kadar uzaklık vardır.Köyün kuzeydoğusu Gürcistan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Sinop Köyleri - Bostancılı Köyü Merkez - Bostancılı Köyü Hakkında - Bostancılı Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 926 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57000 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Merkez Bostancılı, Sinop ilinin Merkez ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Salihli Üçtepe Köyü - Üçtepe Köyü Hakkında - Üçtepe Köyü Tanıtımı - Üçtepe Köyü Resimleri Köy Muhtarı: DURMUŞ OĞUL Muhtarlık Erişim Bilgileri: Cep Telefonu: 0535 945 07 34 Üçtepe, Manisa ilinin Salihli ilçesine bağlı bir köydür. Tarihçe Köyün adı yerleşmiş olduğu arazinin etrafında üç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Sırtköy Köyü Akhisar Bilgileri - Sırtköy Köyü Hakkında - Sırtköy Köyü Tanıtımı - Sırtköy Köyü Resimleri İlçe: AKHİSAR - İl: MANİSA Köy Muhtarı: Bilgi Yok Muhtarlık Erişim Bilgileri: Bilgi Yok Manisa Bilgiler Nüfus 171 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 45200 Alan Kodu 0482 Yönetim Coğrafi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
Üst Alt