Sevgilimle Evlenmek İstiyoruz Fakat Ailesi Razı Değil Ne Yapmalıyım?

Sevgilimle Evlenmek İstiyoruz Fakat Ailesi Razı Değil Ne Yapmalıyım?
0
9

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Merhabalar hocam ben 23 yaşındayım daha önce istemediğim biri şimdi sevgilim beni çok sevdiğini biliyorum. Bende seviyorum onunla evlenmeyi düşündük gayet en başından beri ilişkimiz ciddiydi. Hiç tartışmamız vs hiç biri olmadı bu zamana kadar ta ki aileler tanışıncaya kadar ailesi tanımak için geldi ve gitti sonra ailesinin gönül rızalarının olmadığını öğrendim neden bilmiyorum 1 kez gördüler ve her şey çok güzel geçmişti oysa memnun ayrıldılar. Çaresiz kaldım ailesine rest çekip atmasını karşıyım birazda maddi boyutu var tabi bunlar bizi yordu dua ediyorum sürekli ama nasıl yapmam gerektiğini işin içinden nasıl çıkacağımı bilmiyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle belirtmek isteriz ki durumunuz zor bur durum. Fakat bu durum sabır ile aşılabilir diye düşünüyoruz. Eğer sevdiğiniz kişi sizi gerçekten seviyor ve Allah rızası için güzel bir yuva kurmayı sizin gibi istiyor ise bu evliliğe bir engel kalmayacaktır. Sevdiğinizin ailesi sizi neden istemiyor olabilir. Eğer bu konuda net bir şey yok ise ailenin kendince bir nedeni olabilir ve bu öyle çok önemli bir konuda olmayabilir.

Bu konuda mücadele sizden çok evlenmek istediğiniz kişiye düşmektedir. Bunun için ailesini karşısına almasına gerek yok zira bu yanlış olacaktır. Fakat aileler sizin samimiyetinizi ve kararlılığınızı görür ise karşı gelmekten bu tutumlarından vazgeçeceklerdir. Tabi ki buda zaman istemektedir.

Sizin yapmanız gereken İslam dini ahlakı çerçevesinde ilişkinizi devam ettirmek olacaktır. Fakat biz bu konularda çok uzun bir sürecide tavsiye etmiyoruz. Zira kadınlar bu konularda çok mağdur olabiliyorlar. Siz dua ile Mevla’nızdan yardım isteyin. Fakat evlilik müessesesinin bir kader ve nasip olduğunu unutmayın. Bu evlilik sizin kaderinizde olabilir olmaya da bilir.

Üst Alt