Son konular

Sınava Girerken Okunan Dualar

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sınava Girerken Okunacak Dua

Sınava girerken şu dua okunurisra suresi;

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

“Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.
ANLAMI:Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle.

Sınav için sıraya oturunca şu ayet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي

“Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ

Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû.

Anlamı

Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum.

Similar threads

• Soru
Başarı İçin Okunacak Dualar - sınavda başarı duası - sınavda başarılı olmak için okunaçak dua - başarılı olmak için dua - sınav duası Başarı İçin Okunacak Dua رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا “Rabbi edhılnî...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
  • Soru
Sınavda Başarı İçin Okunacak Dualar Sınav duası “Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. [Arapça metinde "ehvâl" kelimesi, "ahvâl" olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi "ehvâl"dir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
30
  • Soru
İmtihana (Sınava) girerken şu dua okunur: isra suresi;80)رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا “Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” ANLAMI:”Ya Rabbi!,Beni doğru...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
İmtihana Girerken Yapılacak Dualar - Sınava Girerken Yapılacak Dular Nelerdir - Sınava Girerken Nasıl Dual Edilmeli İmtihana girerken şu dua okunur: Rabbi edhılnî müdhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledünke sultânen nasıyrâ. Anlamı: Ey rabbim,beni dogruluk girişi ile...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Günlük okunacak Dualar Günlük bazı Dualar Üzüntülü İken Okunacak Dua İbn-i Abbas (r.a.) der ki: Rasûlullah (s.a.v.) üzüntülü iken şöyle duâ ederlerdi: "La İlahe illa'llahu'l azimu'l halim Rabbu'l arşi'l azim , la İlahe illa'llahu Rabb'üsemavati ve Rabbu'l arzi ve Rabbu'l arşi'l kerim"...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
Üst Alt