Son konular

Sökü Köyü Çatalzeytin Kastamonu

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
sökü köyü bilgileri - sökü köyü tanıtım - sökü köyü resimleri

Sökü, Kastamonu ilinin Çatalzeytin ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Kastamonu iline 123 km, Çatalzeytin ilçesine 23 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 124
1997 100
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır ancak personeli yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Kastamonu İli Köyleri - Epçeler Köyü Çatalzeytin - Epçeler Köyü Hakkında - Epçeler Köyü Tanıtımı - Epçeler Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 138 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37940 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Çatalzeytin Kaşlıca...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri - Aşağısökü Köyü Çatalzeytin - Aşağısökü KöyüHakkında - Aşağısökü Köyü Tanıtımı - Aşağısökü Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 78 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37940 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Çatalzeytin Aşağısökü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri-Kabalarsökü Köyü İnebolu-Kabalarsökü Köyü Resimleri-Kabalarsökü Köyü Tanıtımı Kabalarsökü, Kastamonu ilinin İnebolu ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: İNEBOLU - İl: KASTAMONU Köy Muhtarı: SALİM HIZ Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0 (366) 826 10 75 Cep Telefonu:0...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
oymaağaçseki köyü bilgileri - oymaağaçseki köyü tanıtım - oymaağaçseki köyü resimleri Oymaağaçseki, Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi taşköprü oymaağaçseki arasında kızlar kalesi mevcuttur. arkeolojik kazılar sonucu zamanında Bizanslılar öncesinde ise perslerin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri-Kızılcakaya Köyü Çatalzeytin- Kızılcakaya Köyü Resimleri-Kızılcakaya Köyü Tanıtımı Kızılcakaya, Kastamonu ilinin Çatalzeytin ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: ÇATALZEYTİN - İl: KASTAMONU Demografik Bilgiler: İle Uzaklığı:117 km İlçeye Uzaklığı:17 km Rakım:500 m...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt