Son konular

Soner Aksoy Kimdir - Soner Aksoy Biyografisi

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Soner Aksoy Kim,
Soner Aksoy Hakkında Bilgi,
Soner Aksoy Biyografisi
27 Temmuz 1941 yılında Kütahya Gediz'de doğdu. Babasının adı Mehmet Fahri, annesinin adı Nazire'dir. Dr. Makine Yüksek Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalı'nda tamamladı. DPT Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü Proje Değerlendirme Uzmanı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdürü olarak görev yaptı. Özel Sektörde genel müdür ve koordinatörlük görevinde bulundu. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi ve Gazi Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. 22. Dönem Kütahya Milletvekili. 22. Dönem'de TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem'de aynı Komisyon'un Başkanlığına yeniden seçildi. İngilizce bilen Aksoy, evli ve 3 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP' den Kütahya milletvekili seçilmiştir.

Similar threads

• Soru
Soner Aksoy Kim, Soner Aksoy Hakkında Bilgi, Soner Aksoy Biyografisi27 Temmuz 1941 yılında Kütahya Gediz'de doğdu. Babasının adı Mehmet Fahri, annesinin adı Nazire'dir. Dr. Makine Yüksek Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını Gazi Üniversitesi Fen...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ömer Asım Aksoy Kimdir - Ömer Asım Aksoy Resimleri - Ömer Asım Aksoy Biyografisi - Ömer Asım Aksoy Hakkında Ömer Asım Aksoy (1898-1993), hayatı boyunca, öğretmenlik, avukatlık, savcılık, milletvekilliği gibi pek çok işi yapmış olmasına rağmen, gerek Türk Dil Kurumu'nda görev alması, gerekse...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Mehmet Sağlam Biyografisi Mehmet Sağlam Özgeçmişi Mehmet Sağlam Hakkında Bilgi Mehmet Sağlamın Hayatı Mehmet Sağlam (1938- ) 15 Mart 1938'de Kahramanmaraş Göksun'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Habibe'dir. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Burhan Kuzu kim, Burhan Kuzu, Burhan Kuzu hakkında bilgi, Burhan Kuzu biyografiBurhan Kuzu, 1 Ocak 1955'te Kayseri Develi'de doğdu. Babasının adı Ali Rıza, annesinin adı Zahide'dir. Anayasa Hukukçusu ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Cevdet Erdöl hakkında bilgi Cevdet Erdöl biyografiCevdet Erdöl, 16 Şubat 1958'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babası Hasan bey Annesi Ayşe hanımdır. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi'nden askeri doktor olarak mezun oldu. Ankara GATA'da İç Hastalıkları ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
Üst Alt