Son konular

Taşgüney Köyü Hakkında Bilgi Türkeli Sinop

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Sinop Köyleri - Taşgüney Köyü Türkeli - Taşgüney Köyü Hakkında - Taşgüney Köyü Resimleri

Sinop
Bilgiler
Nüfus 287 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 57900
Alan Kodu 0368
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Sinop
İlçe Türkeli

Taşgüney, Sinop ilinin Türkeli ilçesine bağlı bir köydür.

Kültür

Köyün Yemekleri Karadeniz Mutfağına hitap Etmektedir.Keşkek, Baklava, Mancar Dolmasi, Sütlaç vb. gibi zengin içerikli yemekleri içermektedir.
Coğrafya

Sinop iline 110 km, Türkeli ilçesine 10 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 265
2000 287
1997 278
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - saban Gürleyen
2004 - Şaban GÜRLEYEN
1999 - Selami GÜR
1994 - Nuri GÜRLEYEN
1989 - Hüseyin BAYRU
1984 - Hüseyin BAYRU

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyde, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı mevcut ama faaliyette değildir. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Sinop Köyleri - Yeşiloba Köyü Türkeli - Yeşiloba Köyü Hakkında - Yeşiloba Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 478 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57900 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Türkeli Yeşiloba, Sinop ilinin Türkeli ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Sinop Köyleri - Sarmaşık Köyü Türkeli - Sarmaşık Köyü Hakkında - Sarmaşık Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 390 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57900 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Türkeli Sarmaşık, Sinop ilinin Türkeli ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Sinop Köyleri - Yusuflu Köyü Türkeli - Yusuflu Köyü Hakkında - Yusuflu Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 147 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57900 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Türkeli Yusuflu, Sinop ilinin Türkeli ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Sinop Köyleri - Taçahmet Köyü Türkeli - Taçahmet Köyü Hakkında - Taçahmet Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 236 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57900 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Türkeli Taçahmet, Sinop ilinin Türkeli ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sinop Köyleri - Yazıcı Köyü Türkeli - Yazıcı Köyü Hakkında - Yazıcı Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 312 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57900 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Türkeli Yazıcı, Sinop ilinin Türkeli ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt