Unutkanlığı Yenmenin Yolları

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Unutkanlığı Yenmenin Yolları

imagesunutkanligiyenmeninyollari5add3a7fcc3e3
Cağımızın hastalığı olarak ilan edilebilecek bir noktaya gelen unutkanlık 7’den 70’e herkesi vuruyor Gun icinde yaşanan stres, zihin yorgunluğu, dalgınlık gibi faktorler sonucunda gelişebilen unutkanlık ilerleyen yaşlarda daha riskli bir hal alıyor ve “Bunama ya da “Alzheimer olarak karşımıza cıkıyor

Ozellikle yoğun ve stresli bir hayat surenlerin maruz kaldığı unutkanlık pek cok işi aynı anda gercekleştirmeye calışanların başına daha cok geliyor Hemen hemen herkesin kapıdan cıktıktan sonra “ocağın altını sondurdum mu, ısıtıcıyı kapattım mı, kapıyı kilitledim mi? endişesi yaşadığını soyleyebiliriz

Unutkanlık tiroit hastalıklarında ve B12 vitamin eksikliği yaşayanlarda da gorulmektedir Araştırmalar unutkanlık illetinden kurtulmanın birkac yolu olduğunu gosterdi

Bunlardan ilki havuc suyu Sabah ve akşam taze sıkılmış bir bardak havuc suyu unutkanlığın baş duşmanı Sabah kahvaltıdan sonra akşam ise yemekleden 2 saat sonra mutlaka bir bardak havuc suyu icin

Duymayan kalmamıştır “Sudoku yu Beyni calıştıran guclu bir bulmaca Evinizde mutlaka bir sudoku dergisi bulundurun boş zamanlarınızda yarım saat ayırıp bu eğlenceli bulmaca ile uğraşın

Klasik muzik dinleyin Muzik eğitimi alan cocukların IQ’su yaşıtlarına gore 23 puan artıyormuş Yine yapılan araştırmalarda klasik muzik dinleyenlerin diğer muzik turlerini dinleyenlere oranla hafıza testlerinde daha başarılı olduğu gozlenmiş

Sosyal hayattan kopmayın İnternet bağımlılığınıza bir dur deyin ve dışarı cıkın Beyninizi ve ruhunuzu dinlendirin

Aman bu mu unutkanlığa cozum demeyin Bunlar yapılan araştırmalarla gercekliği kanıtlanmış tavsiyeler

Üst Alt