Son konular

Veysel Eroğlu

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Veysel Eroğlu, 18 Ağustos 1948'de Afyonkarahisar Şuhut'ta doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Emine'dir. Öğretim Üyesi; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Doktorasını İTÜ'de tamamladı. Hollanda Delft'de araştırmalar yaptı. 1984'de doçent, 1991'de profesör oldu. İTÜ İnşaat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, İSKİ Genel Müdürlüğü, İSTAÇ, KİPTAŞ, BİMTAŞ, HAMİDİYE, İSFALT AŞ, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, İGDAŞ'da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yaptı. BEDAŞ, AYEDAŞ, TEMSAN Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. Su Vakfı kurucusu ve mütevelli heyet üyesi olup, Dünya Su Konseyi guvernörüdür. 45'i yabancı dilde olmak üzere 350'nin üzerinde kitap, ilmi makale, tebliğ ve mesleki teknik raporları yayınlandı. 60. Hükümet'te Çevre ve Orman Bakanlığı görevini üstlendi. İyi düzeyde İngilizce bilen Eroğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

E Posta[email protected]

TBMM

Similar threads

• Soru
Recai Berber Biyografi, Recai Berber Kimdir, Recai Berber Hakkında Bilgi Recai Berber, 20 Haziran 1959'da Manisa Yağmurlu köyünde doğdu. Babasının adı Hasan Hüseyin, annesinin adı Perihan'dır. Ekonomist ve Maliyeci, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Afif Demirkıran Hakkında bilgi Afif Demirkıran Biyografisi 1 Ocak 1952'de Siirt Kurtalan'da doğdu. Babasının adı M. Şerif, annesinin adı Hanife'dir. Maden Yüksek Mühendisi, Plânlama Uzmanı ve Ekonomist; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi'ni bitirdi. İngiltere Leeds Üniversitesi'nde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Afif Demirkıran Kimdir - Afif Demirkıran Resimleri - Afif Demirkıran Biyografisi - Afif Demirkıran Hakkında Afif Demirkıran, (d. 1 Ocak 1952, Kurtalan, Siirt, Türkiye), Türk Maden Mühendisi Ve Siyasetçi. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi'ni bitirdi. İngiltere Leeds...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Taner Yıldız Biyografisi Taner Yıldız Özgeçmişi Taner Yıldız Hayatı Taner Yıldız Hakkında Bilgi Taner YILDIZ (1962 - ) Taner Yıldız, 3 Nisan 1962'de Yozgat Devecipınar'da doğdu. Babasının adı Eşref, annesinin adı Emine'dir. Elektrik Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Hasan Hami Yıldırım Biyografisi Hasan Hami Yıldırım Özgeçmişi Hasan Hami Yıldırım Hayatı Hasan Hami Yıldırım hakkında Bilgi 1963 yılında Bucak Taşyayla Köyü’nde doğdu. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. ODTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt