Son konular

Veysel Karani Hazretleri ‘nın Duası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Veysel Karani Hazretleri ‘nın Duası

“Allah’ım! Sen benim Rabbimsin; ben Senin kulun
Sen her şeyi yaratan Halik’sın ; ben ise Senin mahlukun
Sen rızk veren Rezzak’sın; ben ise Senin rızkınla beslenen
Sen mülk sahibi Malik’sin; ben ise Senin kölen
Sen gerçek izzet sahibi olan Aziz’sin; ben ise aciz ve zelil
Sen hazineleri bitmeyen zengin,Ğaniy’sin; ben ise fakr-ı mutlak içinde ihsana muhtacım
Sen gerçek hayat sahibi Hayy’ sın, ben ise hayat verişin olmasa,bir ölü
Sen varlığı ebedi olan Baki’sin; ben ise gelip geçici bir fani
Sen sonsuz izzet ve şeref sahibi olan Kerim’sin;ben ise zillet ve kötülükler içinde bocalanıyorum
Sen ihsan sahibi Muhsin’sin; ben ise günah ve kötülük işleyen
Sen günahları bol bol bağışlayan Gafur’sun; ben ise günahkar
Sen sonsuz azamet ve büyüklük sahibi Azim’sin; ben ise küçük ve değersiz bir hakir
Sen gerçek kudret ve kuvvet sahibi Kaviyy’ sin; ben ise sınırsız acz içinde bir zaif
Sen bağış ve ihsanı verensin; ben ise lütuf ve ikramına muhtaç bir dilenci
Sen her türlü zarar ve korkudan uzak Emin’ sin; ben ise maddi ve manevi korkular içinde biri
Sen cömertlik sahibi Cevad’ sın, ben ise cömertliğine muhtaç bir miskin
Sen kullarının dualarına cevap veren Mucib’ sin; ben ise Sana dua edip yalvaran
Sen şifa veren Şafi’ sin; ben ise türlü türlü dertlere müptela bir hasta”

Ya Rabbi !! Sen, benim günahlarımı bağışla, beni cezalandırma,bütün dertlerime afiyet ve şifa ver
Beni ebediyen rızana mahzar et, rahmetinle Ya Erhamerrahimin ! Amin

Similar threads

• Soru
99 Esma 99 Dua Ya Rabbi! Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler Sen güzel isimlerini aşikar etmezsen ruhum karanlıkta kalır Esma’ül Hüsna’na şahit yaz beni. ALLAH(cc)!Sensin Allah(cc) sanadır kulluğum Sendedir çarem seninledir varlıgım Seni arar ruhum seni anar kalbim Başkasına değil sana...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Hayırlı Bir İş İçin Dua Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Okunacak Dua Bismillâhirrahmânirrahîm Ya Rabbi! sen dersinki bir mümin mümin kardeşine dua ettiğinde onun duasını kabul ederim. ben eğer ki bir mümin olabildiysem senin yolunda, o zaman edeceğim şu duamı inşaallah burda bulunan,bulunmayan tüm...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
ibrahim b. edhem, ibrahim b. edhemin duası İbrahim b. Edhem'in hizmetkarı olan İbrahim b. Beşşar İbrahim b. Edhem hazretlerinin her cuma günü sabah ve akşam aşağıdaki duayı okuduğunu rivayet eder; Mezid gününe ve yepyeni sabaha merhabalar! Kâtib ve şâhid gününe merhabalar! Bizim bu günümüz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Peygamberimizin Duâlarından ÖrneklerAbdullah bin Abbas -radıyallahu anhüma-dan ri*vâyete göre Peygamber Efendimiz'in duâlarından bi*ri şu duâ idi: "Yâ Rabb! Kalbimi nurlandır, gözümü nurlandır, ku*lağımı nurlandır, sağımı nurlandır, solumu nurlandır, üs*tümü nurlandır, altımı nurlandır, önümü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
38
  • Soru
Arafat Duasi-Arafat Duasi Nedir-Hz Hüseyinin Dualari Arafat dağının sol tarafında durarak yüzünü Kabe'ye çevirdi ve yiyecek isteyen bir sail gibi ellerini yüzünün hizasına kaldırarak şu duayı okumayan başladı: Galib Esedi'nin Bişr ve Beşir adındaki iki oğlu şöyle rivayet etmişlerdir: Arefe...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
Üst Alt