Son konular

Windows 7 Bilgisayarın Dilini Nasıl Türkçe Yapabilirim?

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
Windows 7 bilgisayarın dilini Türkçe yapmak için ayarlar menüsüne girin. Dil ve Bölge seçeneğine tıklayın. Ek Dil Ekle butonuna basın. Türkçe’yi seçin ve İndir butonuna tıklayın. İndirme tamamlandığında Varsayılana Ayarla butonuna basın. Bilgisayarınızın dilini Türkçe olarak değiştirmek için yönetici izni gerekebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve artık Windows 7 Türkçe olarak kullanılabilir.
İçindekiler

Windows 7 Bilgisayarın Dilini Nasıl Türkçe Yapabilirim?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarın dilini Türkçe yapmak oldukça kolaydır. İşte adım adım yapmanız gerekenler:
1. Adım: Başlat menüsünü açın ve Denetim Masası’nı seçin.
2. Adım: Denetim Masası’nda saat dilimi ve bölge seçeneklerini bulun ve tıklayın.
3. Adım: Açılan pencerede “Bölge ve Dil” sekmesine geçin.
4. Adım: “Format” bölümünde “Türkçe (Türkiye)” seçeneğini seçin.
5. Adım: “Konum” bölümünde “Türkiye” seçeneğini seçin.
6. Adım: “Klavye ve Diller” bölümünde “Klavyeler ve Diller” seçeneğini tıklayın.
7. Adım: Açılan pencerede “Klavyeler” sekmesine geçin ve “Yeni” düğmesini tıklayın.
8. Adım: “Dil” bölümünde “Türkçe (Türkiye)” seçeneğini bulun ve ekleyin.
9. Adım: “Klavye” bölümünde “Türkçe – Q” veya “Türkçe – F” seçeneklerinden birini seçin.
10. Adım: Tüm pencere ve ayarları kapatın.

Windows 7’de Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda klavye dilini değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
2. Adım: Denetim Masası’nda saat dilimi ve bölge seçeneklerini bulun ve tıklayın.
4. Adım: “Klavye ve Diller” bölümünde “Klavyeler ve Diller” seçeneğini tıklayın.
5. Adım: Açılan pencerede “Klavyeler” sekmesine geçin.
6. Adım: “Yeni” düğmesini tıklayın.
7. Adım: Açılan pencerede istediğiniz klavye dilini seçin ve ekleyin.
8. Adım: Tüm pencere ve ayarları kapatın.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Açılır?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
4. Adım: “Klavye ve Diller” bölümünde “Klavyeler ve Diller” seçeneğini tıklayın.
5. Adım: Açılan pencerede “Dil Çubuğu” sekmesine geçin.
6. Adım: “Dil Çubuğu Ayarları” bölümünde “Dil Çubuğunu Göster” seçeneğini işaretleyin.
7. Adım: Tüm pencere ve ayarları kapatın.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Gizlenir?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu gizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
6. Adım: “Dil Çubuğu Ayarları” bölümünde “Dil Çubuğunu Göster” seçeneğini kaldırın.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Taşınır?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu taşımak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
6. Adım: “Dil Çubuğu Ayarları” bölümünde “Dil çubuğunu taşı” seçeneğini işaretleyin.
7. Adım: Dil çubuğunu taşımak istediğiniz yere sürükleyin.
8. Adım: Tüm pencere ve ayarları kapatın.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Kapatılır?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
6. Adım: “Dil Çubuğu Ayarları” bölümünde “Dil Çubuğunu Göster” seçeneğini kaldırın.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Yeniden Boyutlandırılır?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu yeniden boyutlandırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1. Adım: Dil çubuğunu sağ tıklayın ve “Kilitle” seçeneğini kaldırın.
2. Adım: Dil çubuğunun sağ alt köşesindeki çift ok simgesine tıklayın ve çubuğu genişletmek veya daraltmak için sürükleyin.
3. Adım: Dil çubuğunu yeniden boyutlandırdıktan sonra tekrar sağ tıklayın ve “Kilitle” seçeneğini işaretleyin.
4. Adım: Tüm pencere ve ayarları kapatın.

Windows 7’de Klavye Dili Nasıl Sıfırlanır?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda klavye dilini sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
5. Adım: Açılan pencerede “Klavyeler” sekmesine geçin.
6. Adım: “Klavye Düzeni” bölümünde “Türkçe – Q” veya “Türkçe – F” seçeneğini seçin.

Windows 7’de Dil Çubuğu Neden Gözükmüyor?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunun görünmemesi çeşitli nedenlere bağlı olabilir. İşte bazı olası nedenler ve çözümleri:
1. Neden: Dil çubuğu devre dışı bırakılmış olabilir.
Çözüm: Dil çubuğunu açmak için Denetim Masası’ndan “Bölge ve Dil” ayarlarına girin ve “Dil Çubuğu” sekmesinden dil çubuğunu etkinleştirin.
2. Neden: Dil çubuğu gizlenmiş olabilir.
Çözüm: Dil çubuğunu açmak için görev çubuğunda sağ tıklayın, “Araçlar” menüsünden “Dil çubuğu” seçeneğini işaretleyin.
3. Neden: Dil çubuğu taşınmış olabilir.
Çözüm: Dil çubuğunu görev çubuğunda sağ tıklayın, “Kilit” seçeneğini kaldırın ve sürükleyerek istediğiniz yere taşıyın.
4. Neden: Dil çubuğu hatalı bir şekilde yapılandırılmış olabilir.
Çözüm: Denetim Masası’ndan “Bölge ve Dil” ayarlarına girin, “Dil Çubuğu” sekmesinden dil çubuğunun doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olun.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Yer Değiştirir?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu yer değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1. Adım: Dil çubuğunu görev çubuğunda sağ tıklayın.
2. Adım: Açılan menüde “Dil çubuğu konumunu” seçin.
3. Adım: Dil çubuğunu sağ tıklayın ve “Sol”, “Sağ” veya “Gizli” seçeneklerinden birini seçin.
4. Adım: Dil çubuğunu istediğiniz yere sürükleyin.
5. Adım: Tüm pencere ve ayarları kapatın.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Gizlenir?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu gizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
3. Adım: Dil çubuğunu sağ tıklayın ve “Gizli” seçeneğini seçin.
4. Adım: Tüm pencere ve ayarları kapatın.

Windows 7’de Dil Çubuğu Nasıl Kapatılır?​

Windows 7 işletim sistemini kullanan bir bilgisayarda dil çubuğunu kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
3. Adım: Dil çubuğunu sağ tıklayın ve ”

Windows 7 Bilgisayarın Dilini Nasıl Türkçe Yapabilirim?​

Windows 7 bilgisayarın dilini Türkçe yapmak için izlenecek adımlar.
Windows 7 dil ayarlarını değiştirmek için Denetim Masası’nı açın.
Denetim Masası içindeki “Bölge ve Dil” seçeneğine tıklayın.
“Bölge ve Dil” penceresindeki “Klavye ve Diller” sekmesine geçin.
“Klavye ve Diller” sekmesinde “Dil Ekle” butonuna tıklayın.

Windows 7 dil ayarlarını değiştirmek için Denetim Masası’nı açın.
Denetim Masası içindeki “Bölge ve Dil” seçeneğine tıklayın.
“Bölge ve Dil” penceresindeki “Klavye ve Diller” sekmesine geçin.
“Klavye ve Diller” sekmesinde “Dil Ekle” butonuna tıklayın.
“Dil Ekle” penceresinde “Türkçe” seçeneğini bulup ekleyin.

Üst Alt