Yalıköy Köyü Merkez Sinop

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Sinop Köyleri - Yalıköy Köyü Merkez - Yalıköy Köyü Hakkında - Yalıköy Köyü Resimleri

Sinop
Bilgiler
Nüfus 449 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 57000
Alan Kodu 0368
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Sinop
İlçe Merkez

Yalıköy, Sinop ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Sinop merkezine 23 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 449
1997 437
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Erol Çırak
2009 - Erol Çırak
1999 - Erol Çırak
1994 - Eorl Çırak
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Didim Yalıköy Köyü - Yalıköy Köyü Hakkında - Yalıköy Köyü Tanıtımı - Yalıköy Köyü Resimleri Yalıköy, Aydın ilinin Didim ilçesine bağlı bir köydür. Köy Muhtarı: EMİR YALÇIN Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi yok Tarihi Bu koy eskiden iyonlular tafafindan ekilip bicilen tarim mesire alani...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sinop Köyleri - Bektaşağa Köyü Merkez - Bektaşağa Köyü Hakkında - Bektaşağa Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 846 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57000 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Merkez Bektaşağa, Sinop ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sinop Köyleri - Melekşah Köyü Merkez - Melekşah Köyü Hakkında - Melekşah Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 551 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57000 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Merkez Melekşah, Sinop ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sinop Köyleri - Mertoğlu Köyü Merkez -Mertoğlu Köyü Hakkında - Mertoğlu Köyü Resimleri Sinop Bilgiler Nüfus 350 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57000 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Merkez Mertoğlu, Sinop ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sinop Köyleri - Taşmanlı Köyü Merkez- Taşmanlı Köyü Hakkında - Taşmanlı Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 713 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 57000 Alan Kodu 0368 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Sinop İlçe Merkez Taşmanlı, Sinop ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt