Yapı denetim belgesini kimler alabilir?

Yapı denetim belgesini kimler alabilir?
0
5

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Yapı denetimi kimler yapar?
YAPI DENETİMDE KİMLER GÖREV ALIR Yapı Denetim Şirketlerinde denetçi Mimar ve Mühendislerin yanı sıra Yardımcı Kontrol elemanı Mühendislerde görev alır. Yardımcı Kontrol Elemanlarının görevleri bağlı bulundukları Denetçi Mühendislerin faaliyetlerine yardımcı olmaktır.

Yapı denetim belgesi nasıl alınır?
DENETÇİ BELGESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER VE.
BELGELERDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR.
Başvuru dilekçesi.
Şantiyelerde iş görebileceklerine ilişkin, görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair sağlık raporu.
Diploma.
Adli Sicil Beyanı
İlgili meslek odasına kayıt belgesi.
Yapı denetim firması kimler kurabilir?
Yapı denetim kuruluşuna ortak olabilmek için mimarlık, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği veya elektrik mühendisliği diplomasına sahip olmak şartı aranır.

Denetçi belgesi nereden alınır?
Balgat/ ANKARA” adresine veya dilekçe ile talep etmesi halinde belgesini almak istediği ildeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne şahsen müracaat ederek Denetçi Belgesini elden alabilirler. * Belgeyi teslim alır almaz arka sayfadaki bilgileri doldurarak imza bölümünün imzalanması gerekmektedir.

Yapı denetim firmalarını kim denetler?
Yapı denetim kuruluşları, faaliyet göstermeleri için gereken izni Merkez Yapı Denetim Komisyonu'ndan alıyor olup denetimlerini ise İl Yapı Denetim Komisyonları gerçekleştirir. Verilen izin belgesi üç yıl için geçerli olup bu sürenin sonunda vize edilmeyen izin belgesinin kullanımına izin verilmeyecektir.

Yapı denetimi ne kadar maaş alır?
Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Yapı Denetim Mühendisi 5.190 6.920
Yapı denetim nereden alınır?
4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun kapsamında olan yapılarla ilgili olarak başvurularınızı, ekinde şikâyetinize ilişkin bilgi ve belgeleri de içeren dilekçe veya BIMER yolu ile yapının bulunduğu ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne veya Yapı İşleri Genel Müdürlüğü'ne iletmeniz gerekmektedir.

Denetim firması nasıl kurulur?
Bağımsız denetim kuruluşu tescil ve ilan talebinde bulunmalıdır….Bağımsız Denetim Şirketi Nasıl Kurulur?

Ortaklık yapısı belirlenmelidir.
Ticaret Ünvanı belirlenmelidir.
Yönetim organı belirlenmelidir.
Şirket Esas sözleşmesi hazırlanmalıdır.
Genel kurul toplantısı yapılmalıdır.
Ticaret sicile kayıt ve yayım yapılmalıdır.