Son konular

Yeni Elbise Giyildiğinde Okunacak Dua

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yeni ElbiseAlınca Okunacak Dua - Elbiseleri Giyerken Okuyacağımız Dualar

46 - Ebu Said el-Hudri radıyallahu anh diyor ki: "Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem yeni bir elbise giydiği zaman sarık, yahut gömlek veyahut aba olsun adını söyler ve:

Allahümme lekelhamdü ente kesevtenihi, es'elüke hayrehu vehayra masunia lehu ve euzu bike min şerrihi ve şerri masunia leh

Allah'ım, sana hamd olsun, bunu bana sen giydirdin. Senden buunun hayrını ve ne için yapıldı ise onun da hayrını diler ve onun şerrinden ve ne için yapıldı ise onun da şerrinden sana sığınırım, derdi."

Hasen hadistir. Ebu Davud, Libas, 4020; Tirmizi, Libas, 1767.

47 - Hz. Ömer radıyallahu anhden: Resulullah sallallahu aleyhi ve sellernden şöyle dediğini işittim:

"Kim yeni bir elbise giyer de:

Elhamdülillahillezi kesani maüvari bihi avreti ve etecemmele bihi fihayati

Avret yerimi örteceğim ve hayatımda onunla süsleneceğim bu elbiseyi bana giydiren Allah' a hamd olsun der ve eski elbiseyi sadaka ederse, Allah'ın hıfz ve himayesinde olur. Hayatta ve ölü iken Allah onu kötü gözlerden korur."

Similar threads

• Soru
Giyerken Okunacak Duâ Elbise Giyerken Okunan Dua Resûlullah Efendimiz her yeni elbise giydiği zaman bu duâyı okurdu: “Elhamdü lillâhillezî kesânî mâ ûriye bihi avretî.” Elbise giyerken sağdan başlamalı, çıkarırken soldan çıkarmalıdır. Resûlullah Efendimiz böyle yapardı. Giyinirken Allahü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Sabah ve Akşam Allahı Zikretmek Sabah ve Akşam Allahı Zikretmenin Onemi Sabah ve Akşam Allahı Zikrermenin Fazileti SABAH ve AKŞAM ALLAH'I ZİKRETMEK 1454 EbU Hureyre radıyAllahu anh'den rivayet edildiğine gore ResUlullah sallAllahu aleyhi ve sellem şoyle buyurdu: Kim sabah akşam yuz defa...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
yeni elbise giyerken okunacak dua yeni elbise giyerken okunacak dualar "Elhamdülillâhillezî kesâni mâ üvâriye bihi avretî ve etecemmelü bihi fî hayâtî." "Avret yerimi örtecek elbiseyi bana ihsan eden ve giyindiğimde beni güzelleştiren Rabbime hamd olsun."
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
sabah uyanınca okunacak Dua Uykudan Kalkınca Okunacak Dua Gunun doğuşunda dua ResUli Ekrem sallallahu aleyhi ve sellemEfendimiz yine buyurmuşlardır ki: Sizden biriniz uykudan uyandığı zaman şoyle desin: Bana ruhumu geri veren, vucUdumu afiyette kılan ve kendisini zikretmeğe musaade eden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
yenı elbıse gıyerken okunacak dua nedir Yeni elbise insana gurur, kibir verir, günahkar bir ruh hali telkin eder. Böyle bir hisse kapılmamak için yeni elbiseyi giyerken duâ okunru, kibre, gurura kapılmamak için Allah'a iltica edilir, elbiseyi hayırlı yerlerde, hayırların ihyasında giymek için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
Üst Alt