Son konular

Yenidoğan Köyü Tekkeköy Samsun

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Samsun İli Köyleri - Yenidoğan Köyü Hakkında -Yenidoğan Köyü Tanıtımı - Yenidoğan Köyü Resimleri

Samsun
Bilgiler
Nüfus 224 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 55300
Alan Kodu 0362
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Samsun
İlçe Tekkeköy

Yenidoğan, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köy 1980 senesinde kabaceviz köyünden ayrılarak Yenidoğan adı verilmiştir K
Kültür

Köyde düğünler dört gün dört gece olur ve düğünlerde mutlaka yemek verilir. vazgecilmez yemeklerden biri keşkek

Samsun iline 35 km, Tekkeköy ilçesine 21 km uzaklıktadır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Hasan YILDIRIM
2004 - Hasan ASLAN
1999 - Mehmet YAZICI
1994 - mehmet yazıcı
1989 - mehmet yazıcı
1984 -mustafa arslan

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır . Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Samsun İli Köyleri - Yeşiltepe Köyü Hakkında -Yeşiltepe Köyü Tanıtımı - Yeşiltepe Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 415 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Yeşilyurt, Samsun ilinin Tekkeköy...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sarıyurt Köyü Tekkeköy - Sarıyurt Köyü Hakkında -Sarıyurt Köyü Tanıtımı - Sarıyurt Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 892 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Sarıyurt, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Seymenler Köyü Tekkeköy - Seymenler Köyü Hakkında -Seymenler Köyü Tanıtımı - Seymenler Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 320 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Seymenler, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Samsun İli Köyleri - Yukarıçinik Köyü Hakkında -Yukarıçinik Köyü Tanıtımı - Yukarıçinik Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 578 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Tekkeköy Yukarıçinik, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Karaoğlan Köyü Tekkeköy Karaoğlan Köyü Tekkeköy Resimleri Karaoğlan Köyü Tekkeköy Tanıtımı Karaoğlan, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: TEKKEKÖY - İl: SAMSUN İle Uzaklığı:19 km İlçeye Uzaklığı:5 km Rakım:60 m Posta Kodu 55300 Alan Kodu 0362 Tarihi Köyün adının...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt