Son konular

Yerli Malı Haftası Neden Kutlanmaktadır

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
yerli malı haftası niçin kutlanır
yerli malı haftası neden kutlanır
Yerli Malı Haftası’nı neden kutluyoruz

Yerli Malı 12 Aralık gününü içine alan hafta Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak kutlanmaktadır.

Ülkemiz cumhuriyet döneminde savaştan yeni çıkmıştı.Türk halkı yoksulluk içerisinde yaşıyordu. Mustafa Kemal Atatürk, 1923 yılında İzmir İktisat Kongresi'ni topladı. Bu kongrede yurdun bağımsızlığının korunması, yerli mallar üretilmesi ve kullanılması kararlaştırıldı.

O tarihten beri yurdumuzda Okullarda 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve çeşitli etkinlikler yapılır.

Similar threads

• Soru
yerli malı haftası nedir, yerli malı haftası neden kutlanır Yerli malı haftası hakkında bilgi; Ülkemiz cumhuriyet döneminde savaştan yeni çıkmıştı.Türk halkı yoksulluk içerisinde yaşıyordu. Mustafa Kemal Atatürk, 1923 yılında İzmir İktisat Kongresi'ni topladı. Bu kongrede yurdun bağımsızlığının...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
yerli malı nedir? neden kutlarız? 12 Aralık gününü içine alan hafta boyunca kutlanan Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası şiirler, konuşmalar, etkinlikler yapılarak kutlanır ve bu haftada yerli malları hakkında bilgilendirmeler yapılır. Yerli Malı Haftası’nın tarihi ise eskiye dayanmaktadır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
yerli malı haftası nedir ne zaman kutlanır Yerli Malı Haftası yurdumuzda 12 aralık -18 Aralık tarihleri arasında tüm okullarda özel bir hafta olarak kutlanır.Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası hakkında bilgi Yerli malı haftası amacı tüketimin artmasıdır. Yerli malı haftası süresince...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
yerli malı hakkında bilgi İnsanların parasını, malını eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve kullanmasına tutumlu olmak denir Tutumluluk hicbir zaman cimrilik demek değildir Tutumlu insan eşyasını, malını duzenli ve temiz kullanır Zamanını boşuna harcamaz Kendisine ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yerli Malı Haftası 1218 Aralık tarihleri arasında kutlanırGenellikle okullarda yerli haftası ile ilgili etkinlikler düzenlenerek yerli mal tüketiminin önemleri,şiirler okunur, konuşmalar yapılır ve yemekler yenir Yerli Malı Haftası Kararı Nasıl Alınmıştır? Resmi adıyla “Yatırım ve Türk Malları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
Üst Alt